У Мукачеві затримали на хабарі експерта. Системність чи випадковість?..

3213212585231Ось повідомлення із сайту Закарпатської обласної прокуратури:
 За процесуального керівництва Мукачівської місцевої прокуратури співробітниками УЗЕ в Закарпатській області Департаменту захисту економіки НП України спільно із працівниками Закарпатського УВБ ДВБ НП України та слідчими СВ Мукачівського ВП ГУНП в Закарпатській області затримано судового експерта Закарпатського науково – дослідного експертно – криміналістичного центру (НДКЦ) МВС України, що обслуговує один з територіальних сервісних центрів в м. Мукачеві.
 
Встановлено, що експерт вимагав від місцевого мешканця 300 дол США за безперешкодне проведення експертного дослідження транспортного засобу та видачу відповідного експертного висновку. Затримали його на робочому місці, при отриманні частини неправомірної вигоди в сумі 4 тисяч гривень. Крім того, в ході проведення обшуку даного службового кабінету, правоохоронцями вилучено значні суми готівки, походження якої буде встановлюватись.
 
Попередня правова кваліфікація у кримінальному провадженні за ч.3 ст.368 КК України – вимагання та отримання неправомірної вигоди службовою особою. На разі триває проведення першочерговий слідчих дій з документування протиправної діяльності експерта, після чого затриманому буде оголошено про підозру. До обрання судом міри запобіжного заходу, чоловік утримуватиметься в ізоляторі тимчасового тримання.
 
Цікаво, чи прокуратура не перекваліфікує це на частину 1? Бо ж ходять розмови, що один із заступників цього відомства є прияєтелем Сергія Ольховенка і рішає йому всі справи? (Про це у наступних публікаціях)
 
Отут і буде в нас кілька запитань до керівництва цієї структури.
 
Чи ваш підлеглий діяв за вашою вказівкою, збираючи гроші? Уявляю одразу відповідь, що ні. Але з висновками не будемо поспішати, а проведемо один аналіз цього факту. Мабуть, п. Ольховенку та його підлеглим відома постанова КМ України.
 
Принагідно йому нагадаємо п. 15. Вірніше деякі його витяги: Експертне дослідження транспортного засобу і реєстраційних документів на транспортний засіб (інших документів, які є підставою для реєстрації транспортного засобу) проводиться за заявою власника з метою визначення справжності ідентифікаційних номерів транспортного засобу і реєстраційних документів.
 
Всі кошти входять у квитанції, які власник транспортного засобу вже сплатив, тому якісь додаткові оплати за проведення експертизи не можуть бути. Крім того, проведення експертизи є добровільним, за згодою власника авто. Експерт повинен цю норму розтлумачити водієві. А хіба п. Ольховенко цього не знає? Але ж, як стверджують водії, така оплата проводиться. Чому?
 
Це також питання до прокуратури. Невже про це ви п. Сергію не знали? Важко віриться, що підлеглі роблять за вашою спиною те, що хочуть. Невже у вас може бути така дисципліна?
 
Ще один досить цікавий нюанс. Звернемося до повідомлення прокуратури, яка повідомляє, що в кабінеті вилучено значні суми готівки.
 
Ось на цьому теж би хотів акцентувати увагу. Ходять розмови, що крім згаданих грошей вилучили ще й 18 тисяч гривень і 200 доларів, які знаходилися в столі іншого експерта, який ніби буде проходити свідком у цій справі?
 
Звідки такі гроші. Подейкують, що свідок ствердив, що ці гроші він назбирав батькові для стоматолога? Сумнівно, бо щось не знаю, щоби були в нас такі дорогі дантисти, щоби одразу брали такі суми. Це ж скільки зубів треба одразу лікувати.
 
Нюанс інший: якщо навіть такі гроші дав би батько, то чому їх треба ставити в шухляду, а не тримати в гаманці? А може це також зібрані гроші від водіїв за проведені експертизи? А якщо знайдуться власники авто, які це можуть засвідчити, то не виключено, що свідок може автоматично стати підозрюваним. І таке припущення може мати під собою реальний грунт?
 
До слова, про згаданого свідка. У 2016 році сержант К. переводився на службу в НДЕКЦ, однак рапорт в столиці йому не підписували, бо не мав юридичної освіти, а завершив лише гуманітарний виш, що не давало йому права працювати експертом.
 
Подейкують, що після плідної і задушевної розмови з п. Ольховенком повторно через два тижні рапорт вже завізували в Києві? Цікаво, чому раптом так керівник так перейнявся цим сержантом? За професіоналізм, файні очі, чи, може й файні гроші? Відтак, новоспечений експерт стажувався цілий рік. Чи не забагато? Крім цього, кажуть що за огляд авто підлеглі вінницького начальника брали 500 гривень, хоча такий огляд насправді є безкоштовним.
 
Свого часу доводилося чути від людей нарікання на великі експертні апетити, бо в кожній євроблясі специ вбачали робити розширені експертизи. Скажімо, що через малу корозію могли недобачати букви чи цифри, хоча варто було просто пильшніше подивитися. Та як тільки фахівці отримували 2400-2800 гривень, то зір одразу ж покращувався. І до окуліста не ходи. Ой, гуляють і такі розмови в області. Невже це правда п. Ольховенко? Невже ви встановили грошовий потік від вашої служби, чи це, може, неправда?
 
Кажуть, що після НП в Мукачеві, приїхавши зі столиці Сергій Ольховенко одразу ж виїхав з’ясовувати, що там трапилося. Хвилюватися було від чого. Бо ж всяке буває: уявімо собі, що раптом затриманий почне розповідати оперативникам, що збирав гроші за вказівкою свого керівництва. Тоді до кримінального провадження може додатися ще одне. І що на це скажуть пани Гройсман і Федотов? Це ж величезний шкандаль!
 
Щоби вставновити істину в цій справі наше видання візьме під особистий контроль проведення розслідування.
 
Крім цього, в наступних публікаціях ми повідомимо про схеми, за якими розправлявся керівник з Вінниці з неугодними підлеглими, дуже цікаві розмови з курилки, де директор детально хвалився своїми крутими зв’язками. Словом, матеріалу назбиралося досить багато.

Джерело: zido.com.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини


Warning: filesize() [function.filesize]: stat failed for http://i1.ytimg.com/vi/iframe<span/hqdefault.jpg in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/img/phpthumb.class.php on line 3375
Паралізовані закупівлі життєво важливих ліків і призначення голови Національної служби здоров'я України; епопея з костюмами для ме...
Мешканці Закарпаття, гості, туристи, а також водії, які транзитом перетинають наш край, часто скаржаться на якість дорожнього покр...
Якісні освітні послуги — для кожного — гасло інклюзивно-ресурсного центру, що вже понад рік діє в Ужгороді.
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS