Конституція України гарантує права всім громадянам!? Чи тільки тим, що дозволить чиновник...

kjjjjkkkkllllЗ такого риторичного питання, на жаль, вимушені починати відстоювання своїх прав багато громадян України.
Здавалось би, що закони, які прописані чинним законодавством України, є обов’язковими не тільки для громадян, а відповідно і для чиновників, які, доречі живуть з податків тих самих громадян, права яких також нехтують.

Яскравим прикладом таких протиправних дій чиновників Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області під керівництвом С.С.Мельничук є ситуація, яка не тільки є прикладом таких протиправних дій, а і, вірогідно, кримінальним правопорушенням з їхнього боку на думку юристів та журналістів, що просять правоохоронні органи вважати цю публікацію як повідомлення про правопорушення.
У кінці травня 2017 року низка громадян, які звернулася до редакції, направили клопотання в Головне управління Держгеокадастру у Закарпатській області про надання дозволу на розробку проекту землеустрою для отримання у визначених законодавством межах земельних ділянок згідно діючого Земельного Кодексу України та Конституції України.
Витримавши місяць, який відведено законодавством на розгляд клопотань, Держгеокадастр надав їм відмову у наданні дозволу без жодних підстав для відмови, які прописані у ст.118 ч.7 Земельного Кодексу України. Та більше того, надавши неправдиву неправомірну інформацію, що є кримінальним правопорушенням, яке підпадає під ознаки ст.366 Кримінального Кодексу України, незважаючи на таке дрібне порушення, що відмову підписав заступник начальника – Якубець В.Ю., який не мав на те відповідного повноваження згідно функціональних обов’язків, якщо в той час на робочому місці знаходилась начальник управління Мельничук С.С., (а згідно табелю виходу на роботу працівників управління Мельничук С.С. в ті дні знаходилась на своєму робочому місці) Та хіба такі «дрібниці» для керівництва Держгеокадастру в особі Головного управління по Закарпатській області мають якесь значення!?
А далі ще цікавіше...
Через більше як місяць посадові особи Держгеокадастру, коли побачили, що громадяни не змирились з таким грубим порушенням своїх прав і подали до суду про визнання дій посадових осіб протиправними, Держгеокадастр для виправдання хоч якимось чином своїх незаконних дій починає поспіхом фальсифікувати події, дати та факти, підганяючи їх під оправдання своїх неправомірних дій.
Так у відмові Держгеокадастр посилається на лист В.Гройсмана у його бутність віце – прем’єр-міністра , що сільрада не погоджує надання ділянок, (законодавство і не вимагає їхнього погодження), які знаходяться за межами населеного пункту, а лист Гройсмана має за мету повідомити сільради на випадок, який визначений законодавством, якщо за якоюсь причиною землі надані комусь у визначений законом спосіб з документальним підтвердженням затвердженого проекту землевідводу чи надання у власність, про що по якійсь причині не відомо Держгеокадастру. Та найцікавіше, що відмову Держгеокадастр надає 25 та 26 червня 2017 року, а лист відділу Держгеокадастру у Перечинському районі, який не є самостійною юридичною особою, направлено 30 червня 2017, року тобто через 4 дні після відмови, у якій іде посилання на відповідь на лист від 30 червня 2017 року, а сама відповідь сільради надана тільки 10 серпня 2017 року (через півтора місяці після надання відмови). Сам Держгеокадастр як юридична особа Головного управління по Закарпатській області не направляв листа в сільраду взагалі. Машина часу це єдине логічне пояснення таких кульбітів у часі і просторі.
А далі ще більше… Щоб втілити в життя принцип, а зато… поки справи розглядались у суді, Держгеокадастр вирішив залучити спільників у свою протиправну діяльність у особі голови сільської ради. Піднявши свої відмови від 2013 року у наданні сільраді сформувати громадські пасовища на цих землях і фактично виконавши дії по розгляду їх питання Держгеокадастр уже після прийняття судом першої інстанції рішення і визнання дій Держгеокадастру протиправними та зобов’язавши повторно розглянути клопотання станом на дату їх подачі, видає дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо передачі землі у комунальну власність не зважаючи що рішення сільради у 2013 році було про формування громадських пасовищ за рахунок земель державної власності, а наказ надали про передачу у комунальну власність, що також є безпідставним тому що сесія сільради не приймала рішення про передачу у комунальну власність, а це знову підпадає під ст.366 Кримінального Кодексу шляхом внесення неправдивих даних у офіційний документ яким є наказ Держгеокадастру.
Та і до голови села є питання про співучасть у фальсифікації і перевищенні повноважень так як його ніхто не наділяв повноваженнями вирішувати питання які є виключною компетенцією колегіального органу місцевого самоврядування і відповідна процедура для подання клопотання зовсім інша. Та хіба, це перепони для керівництва Держгеокадастру коли для них закон не писаний. Після того як суд зобов’язав Держгеокадастр розглянути клопотання наданні цими громадянами на дату їх подачі, а саме на 25, 26, 30 травня 2017 року керівництво Держгеокадастру включає, як кажуть у народі «дурку» і знову дають відмову мотивуючи обставинами які не мають нічого спільного з законодавством, а саме ч.7 ст.118 Земельного Кодексу України в якій виключно прописані причини для відмови, та знову порушуючи закон вносячи неправдиві дані у офіційний документ яким являється відмова у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою, що підпадає під ту саму ст.366 КК України, тільки на цей раз не тільки пан Якубець, який вже систематично порушує закон, а і його беспоседній керівник С.С.Мельничук посилаючись на події та постанови які були прийняті після дати поданих клопотань що є також кримінальним правопорушенням так як суд зобовязав їх розглянути клопотання на дату їх подачі. Не менший подив викликає надання Головним управлінням Держгеокадастру відповідей про принадлежність ділянок, які просять громадяни у визначений законодавством спосіб, до землекористування Лісовими господарствами, а коли доходить до документального підтвердження їхніх тверджень виявляється що це не відповідає дійсності, що в свою чергу знову є ознаками кримінальних порушень згідно ст.366 ККУ , або твердження про приналежність ділянки до земель транспорту, звязку та енергетики, а документальне підтвердження відсутнє, або твердження про принадлежність до земель водного, а по факту вони такими не є. І не зважаючи на всі ці злочинні прояви які судами визнанні як протиправні керівники Головного управління Держгеокадастру і далі ігнорують закон.
То як розцінювати такі дії посадовців,? Тотальною юридичною безграмотністю? Тоді що вони роблять в тих кріслах? Небажанням діяти в межах закону то хто дав їм таке право, чи корупцією яка як іржа розїдає віру суспільства в справедливість і рівність для всіх. А, можливо, звичайним примусом до хабаря, створюючи перешкоди? Адже не завжди і не всім їх створюють, як показує практика. Яскравим прикладом чого є роздані землі «Ліанки». Цікаво чи хтось із приблизно 600 осіб, на яких було роздано по 2 га. земель «Ліанки», теж отримували протиправні відмови та виборювали свое констииуційне право на землю в судах? І хто врешті-решт дасть остаточну відповідь на ці питання?
Хотілось би вірити, що правохоронні органи все-таки знайдуть на них відповідь, про що ми будем інформувати громадскість і надалі. А цю публікацію просимо правохоронні органи вважати повідомленням про злочин за ознаками ст.366 Кримінального кодексу України.

 

ВІідділ журналістських
розслідувань "СЗ"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

Про це стало відомо в ході опитування у Facebook, в опитуванні взяло участь понад 500 осіб, за результатами голосування 91% корист...
Під час туру Україною з благодійними концертами колективу "Квартал 95" у м. Ужгород, тоді ще кандидат у президенти України - Воло...
22 травня 2019 року, Преосвященніший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією...
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS