Чорна каса на мільйон: керівників філії "Укрзалізниці" викрили на хабарі

im 24СБУ викрила окремих керівників філії "Енергозбут" "Укрзалізниці" на систематичному отриманні хабарів з підприємців.

Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки України.

У відомстві пояснили, що топ-менеджери філії розробили корупційний механізм надання послуг комерційним структурам.

В рамках нього вони занижували реальні обсяги спожитої клієнтами електроенергії. При цьому лише третина обсягів сплачувалася офіційно на рахунки  "Енергозбуту", а інша третина надходила зловмисникам як хабар, решту грошей заощаджували підприємці. Тим часом, відповідно до офіційних даних, тарифи філії є нижчими від розцінок обленерго. 

"Оперативники спецслужби затримали у Вінниці начальника регіонального вузла та одного з керівників київського підрозділу "Енергозбуту" під час отримання 250 тисяч гривень від бізнесмена за укладання корупційної угоди на постачання електроенергії", - наголосили у СБУ.

Силовики також обшукали офіси філії в Києві, у Вінницькій області та за місцями проживання фігурантів справи. Там вони знайшли документи, що підтверджують функціонування у філії ПАТ "Укрзалізниці" сталої структурованої системи одержання хабарів у особливо великих розмірах.

"В одного із затриманих зловмисників правоохоронці вилучили так звану "чорну касу" "Енергозбуту" у розмірі майже мільйон гривень та "чорну" бухгалтерію з обліку отриманих коштів", - пояснили у відомстві.

У рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України, тривають невідкладні слідчо-оперативні дії для встановлення організаторів та учасників корупційного механізму в керівництві ПАТ "Укрзалізниця" та Філії "Енергозбут".

СБУ ініціює проведення ревізії фінансово-господарської діяльності Філії "Енергозбут" та енергоаудиту  ПАТ "Укрзалізниця".

im 22

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

Вища рада правосуддя оголосила остаточний список кандидатів на посади суддів Верховного Суду України.
Позивачів можуть наділити правом вимагати від суб’єкта владних повноважень надати звіт про виконання судового рішення на їхн...
Одночасне укладення договору оренди землі та його держреєстрація можуть стати ефективним механізмом боротьби з аграрним рейдерство...
Усі новини...

Останні коментарі

Sape plugin info: Не заполнено поле - sape user в параметрах плагина.

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS