Зникла справа Кістіона і лист Богдана: як дружать офіс Зеленського і Гройсман

2234150820195 липня пресслужба СБУ повідомила, що її співробітники задокументували розкрадання та привласнення коштів державного бюджету на Вінниччині місцевими можновладцями за сприяння одного з віцепрем’єрів.

У Службі безпеки України ім'я віце-прем'єра не називали. Проте родом з Вінниці в уряді тільки один віце-прем'єр - Володимир Кістіон.

У відповідь Кістіон заявив через Facebook, що жодних проваджень проти нього немає.

"Це не що інше, на мою думку, як політичне замовлення, до якого залучені ще призначені колишнім президентом Петром Порошенком кадри Служби Безпеки України. Бо жодних проваджень щодо мене не проводилося!!!" - написав Кістіон у  Facebook.

Цікаво, що після цього новина про віце-прем’єра зникла з сайту СБУ та його пабліку у Facebook.

Дуже цінний кадр

Кістіон - один з найближчих соратників прем'єр-міністра Володимира Гройсмана. Останній навіть шантажував Петра Порошенка, що якщо Кістіон не буде віце-прем’єром, то він не очолить уряд.

Кістіон довгі роки був правою рукою Гройсмана у Вінниці, а потім слідом за ним перебрався в Київ – спершу в Раду, потім у Кабмін.

У Вінниці чинний віце-прем’єр з 2001 року очолював Вінницяводоканал, а з 2011 став заступником вінницького мера.

У 2016 "Схеми" зробили сюжет, що родинний маєток Кістіонів побудований на землі саме цього підприємства.

У 2008 році КП "Вінницяводоканал", яке тоді очолював Володимир Кістіон, відмовилося від частини своїх земель. Далі міськрада на чолі з Гройсманом безкоштовно передала ділянки у власність громадянам під забудову. Потім ділянка, де побудувався Кістіон, була виділена Юрію Пиндику - водію адмінстративно-господарського відділу міської ради Вінниці, а він вже потім перепродав її Кістіонам.

До речі, син віце-прем’єра наразі працює першим заступником керівника "Вінницяоблводоканал".

І от з серпня 2018 СБУ розслідує справу про те, як "невстановлені члени Кабінету Міністрів України за попередньою змовою із службовими особами Міського комунального унітарного підприємства "Міськсвітло" (далі - МКУП "Міськсвітло", код ЄДРПОУ 33762344, м. Вінниця, вул. Р. Скалецького, 17), Комунального підприємства "Вінницяоблводоканал" (далі - КП "Вінницяоблводоканал", код ЄДРПОУ 03339012, м. Вінниця,вул. Київська, 173) та службовими особами підконтрольних юридичних осіб здійснили привласнення коштів державного та місцевих бюджетів шляхом зловживання службовим становищем".

Як заробити мільйони за рахунок комунальників

Фабула справи така: посадові особи КП "Вінницяводоканал" – начальник підприємства Чернятинський та його заступник Кістіон-молодший, директор "Міськсвітла" Кондрацький та засновник "Дельфін" Янченко створили низку фіктивних підприємств ПП "Інстант Авто", ПП "Делівер Кар", ТОВ "Подільські енергетичні мережі", ТОВ "Кмітгруп" ТК "Вінторг" та ще 6 ФОПів, які вигравали тендери в місті. Роботи по тендеру виконували комунальні підприємства та їх працівники, а ось прибутки отримували ліві фірми.

Наприклад, у серпні 2018 "Вінницяводоканал" оголосило допорогову закупівлю (щоб не проводити тендер) на суму 1,59 млн грн на ремонт водопроводу по вулиці Івана Богуна у Вінниці. Переможцем стала компанія ТОВ "Мікс Лайт", співзасновником якої був до літа 2018 Дмитро Кістіон. Але як встановили в СБУ роботи виконували силами та засобами КП "Вінницяводоканал".

Так само сталося з ремонтом водопровідного колектора на вулиці Скалецького, де допорогова закупівля коштувала 2,2 мільйони гривень. Виграло знову ТОВ "Мікс Лайт", а працювали комунальники "Вінницяводоканал". При цьому вартість товару іноді завищували в 6 разів. За трубу ПЄ 80 SDR-17 фірма попросила 13 436,33 грн за погонний метр. Пи тому що труби класом вище коштують від 2 до 5 тисяч.

Фіктивні накладні виписувались ТК "Вінторг", на майно якого суд наклав арешт 17 липня цього року. Мова також іде про 211 документів, що мають підтвердити незаконні оборудки.

На будівництві насосної станції на вулиці Луговій у Вінниці фірма сина Кістіона отримала шанс освоїти ще 2,49 мільйони гривень. Правда, досудове розслідування встановило, що роботи так і не завершені і насоси не встановлені.

За останні три роки фірма сина Кістіона на державних закупівлях отримала підрядів на 93 мільйони, з них 65 – від Департаменту міського господарства Вінницької міськради.

Зникла справа Кістіона і лист Богдана: як дружать офіс Зеленського і Гройсман 01

В рамках розслідування СБУ зафіксувало низку цікавих розмов представників підприємств ТОВ "Мікс-Лайт", які наочно демонструють вінницьку схему заробітку мільйонів.

Одна з них стосується замовлення фіктивної печатки.

Жіночий голос: Алло!

Чоловічий голос: Алло! Доброго дня !

Жіночий голос: Доброго!

Чоловічий голос: Не телефонний разговор, але так думаю, що ви мене поймете. Дивіться кажу. Ви мені колись помагали вирішувати одне питання, на Театральну ми колись Юлю відправляли, вона там робила певні речі. Можна це зробити? Там мені треба по одному (не дог.)

Жіночий голос: Юлю ми развє посилали туди?

Чоловічий голос: Ну колись, може, і не Юлю. Але декілька разів посилали Юлю, типу вона там закривала резинками такими, вона замовляла їх. Пам’ятаєте?

Жіночий голос: А-а-а! На Театральную?

Чоловічий голос: А-а-а! Може, на Театральную. Я пам’ятаю, що то центр.

Жіночий голос: На Театральную 22, по моєму. Да? Я поняла. Ну і що?

Чоловічий голос: Мені треба зробити щось подібне, тільки вже по іншому питанню там. Як це мені можна закрити це питання?

Жіночий голос: Ну! То ж мнє надо рісунок!

Чоловічий голос: Я зрозумів. То що? Мені засканувати, скинути, і потім, якщо я під’їду і заберу десь?

Жіночий голос: Давайте ви мені ето самоє, а я спрошу: "Ілі она єсть на мєстє?".

Чоловічий голос: Я понял. Там нема нічого, там мені треба просто одну ГО зробити

Жіночий голос: Ви ж розумієте, що я так не зроблю, мені треба щоб (не дог.). Короче, я сейчас позвоню ей, спрошу.

Чоловічий голос: Я скину фотографію? Чи мені самому під’їхати до неї? Чи якось по-другому?

Жіночий голос: Вы подъедете сами к ней.

Наведена розмова відбувається о 10 ранку 30 листопада 2018. А вже о 15 годині печатка готова.

Зникла справа Кістіона і лист Богдана: як дружать офіс Зеленського і Гройсман 02

У грудні той же чоловік говорить з бухгалтером про людей, які не виконували роботи, але яких треба вказати в актах.

Чоловічий голос: Яка там трудомісткість була в цих актах? Там достатньо було наших людей, тупо для того, щоб добити цих 5 чоловік, чи скільки вас там є? Дуже мало людиногодин, да? Напишіть мені по фаміліях, хто там був фактично на цьому, на роботі. На листочку, на чорновику. Да просто список. Я їм сейчас його подам. І вони, скоріш за все, кожного з них будуть дьоргать і будуть спілкуваться, чи був, чи не був.

Крім дописування фіктивних працівників СБУ також записала і розмови працівників ТОВ "Мікс-Лайт" про оформлення фіктивних накладних.

Чоловічий голос1: Алло! Да, Віталік.

Чоловічий голос2: Алло, дивіться, я там вам скинув у Вайбер, що мені треба від (1-2 сл.) Івана Богуна. А от дивіться який там момент. Мені треба зробити так, щоб папірець був, а так його не треба.

Чоловічий голос1: Що, що

Чоловічий голос2: Щоб по бумагам він тіпа був, а так його там мені не треба. Просто мені з ПДВ зробити папери на нього і все. Рахунок тіьки скиньте, я проплачіваю тіпа, а потім позакриваєм ці моменти.

Чоловічий голос1: А чтоб не вєзлі?

Чоловічий голос2: Да. Просто, що мені рахуночок дасте і документи дасте, а потім закриєм вже, коли там будемо закривати. Добре?

Чоловічий голос1: Ну, документы транспортные тоже?

Чоловічий голос2: Повністю. Так як ми це зазвичай робимо, тільки щоб його по факту не було

Чоловічий голос1: Без доставки, да?

Чоловічий голос2: Да, да, да.

Зникла справа Кістіона і лист Богдана: як дружать офіс Зеленського і Гройсман 03

Участь у підрядах вінницьких чиновників контролювала та сама "невстановлена особа з Кабміну". І хоча в матеріалах справи, які фігурують в реєстрах, її ніяк не ідентифікують, в матеріалах "прослушки" йдеться якраз про Кістіона, і зафіксовані в тому числі його наради у Вінниці з фігурантами справи, де він дає вказівки як діяти і "не проскочити повз тендер".

К: І дивись, на слідуючий рік там, щоб ти орієнтувався, на ці регіональні дороги, тобто державні, місцевого значення, там серйозні ресурси, надо з цим зав’язуватись вась-вась.

В: Нє, та я з ним по нормальному..

К: Да, щоб там серйозний кошторис буде…

В: Я при чому з ним по нормальному давно, то єсть ще як він робив в (нерозбірливо)….

К: Ага.

В: Промастити все це діло, щоб воно всьо було на мазі та й всьо.

К: Дивись, я це скинув, то що ти мені скинув, да, написав йому, что його задача нам помочь, і супроводити до перемоги…

Також "невстановлена особа з Кабміну" дає інструкції щодо оформлення фіктивних організацій і як налагодити процес.

"По договору надається послуга по проведенню бухгалтерського обліку, всьо п#здц, всі документи десь х#й знає де, на якій фірмі. Поки звідси приїхали туда бл#, а там вже нема, нічого нема", - так звучить одна з порад.

Зникла справа Кістіона і лист Богдана: як дружать офіс Зеленського і Гройсман 04

Зникла справа Кістіона і лист Богдана: як дружать офіс Зеленського і Гройсман 05

Зникла справа Кістіона і лист Богдана: як дружать офіс Зеленського і Гройсман 06

16 і 17 липня суддя Шевченківського райсуду Києва Андрій Трубніков виніс одразу кілька рішень по цій справі. При цьому він дозволив арешт майна у ТОВ "ТК "Вінторг", ТОВ "Кмітгруп" та частково у ТОВ "Мікс Лайт". А ось арештовувати планшет начальника КП "Вінницяоблводоканал" не став. А слідчий СБУ на це засідання чомусь не прийшов.

На запитання, чому новина про Кістіона зникла з сайту СБУ, співробітники у відомстві сказали, що це була помилка одного з працівників пресслужби, який не узгодив свої дії зі слідчим. Але навряд чи працівник знав би про справу без їхньої згоди. Тому історія нагадує спробу відмотати процес назад.

І тут постає питання, чи не було це частиною якихось домовленостей з нинішнім Кабміном.

Не дружба, але обопільна вигода

У середу один з депутатів Львівської облради Олександр Ганущин виклав скрін листа керівника офісу президента Андрія Богдана до уряду з тим, щоб виплати по Фонду регіонального розвитку зупинити до приходу нового Кабміна.

Зникла справа Кістіона і лист Богдана: як дружать офіс Зеленського і Гройсман 07

Депутат назвав лист Богдана спробою перерозподілити кошти перед місцевими виборами. Інші його колеги скаржаться, що через це не зможуть завершити ремонти шкіл до 1 вересня.

Після історії з заявою про звільнення лист можна було б теж сприйняти як черговий фейк. Але представники уряду неофіційно підтвердили існування листа, а також те, що його обговорювали перед засіданням уряду, і розписали на Геннадія Зубка і Оксану Маркарову з формулюванням "розглянути в межах компетенції".

На запитання, які відносини у Володимира Гройсмана і Офісу президента, у команді президента відповіли, що "робочі".

Тепер виникає інше питання, чи не стануть предметом цих "робочих відносин" спущені на гальмах кримінальні провадження в обмін на поступки іншої сторони?

Джерело: https://censor.net.ua/ua/r3142979

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/components/com_content/models/articles.php on line 497

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/helper.php on line 359

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/tmpl/list.php on line 51
Усі новини

us1

Популярні новини

24 травня 2020 року, Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Пр...
25-го лютого о 04:48 сталась пожежа в автомобілі "ToyotaLandCruiser" 2012 р.в., за адресою: Тячівський район, с. Нижня Апша, вул.
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS