ПЕРЕХОПЛЕНЕ ЛИСТУВАННЯ: КАМПАНІЯ ЗЕЛЕНСЬКОГО ФІНАНСУВАЛАСЯ ЛЮДЬМИ МАЛОФЄЄВА І СУРКОВА – РОЗСЛІДУВАННЯ ЗМІ

1027Один із представників російських спецслужб давав вказівки до ОРДЛО періодично виводити з криптовалюти в готівкову форму значні суми грошей для подальшої їх передачі за наявними каналами на фінансування передвиборчої кампанії кандидата в президенти України Володимира Зеленського

Першопочатково інформація про фінансування кампанії Зеленського з боку російських спецслужб з'явилася завдяки зламу листування бойовика "ДНР" Дмитра Хавченка, опублікованого в мережі. Після цього СБУ заявила, що офіційно перевіряє цю інформацію. Журналісти видання The Insider вивчили листування і з'ясували, про які листи і про які гроші йдеться.

Український центр "Миротворець" 7 квітня звернувся до українських правоохоронців із таким зверненням:

"25 лютого 2019 року офіцер російських спецслужб Пінчук Андрій Юрійович, після узгодження з поки невідомими особами, дав безпосередню вказівку фактичного власника кріптобіржи WEX і бойовику "ДНР" Хавченку Дмитру Васильовичу періодично виводити з криптовалюти в готівкову форму значні суми грошей з метою подальшої їх передачі за наявними каналами для фінансування передвиборчої кампанії кандидата в президенти України Володимира Зеленського. З огляду на те, що зазначені дії російських спецслужб несуть загрозу національній безпеці України, інформуємо вас для прийняття подальших невідкладних рішень".

У своєму зверненні "Миротворець" посилається на зламане листування екс-бойовика "ДНР" Дмитра Хавченка, керівника кримського відділення "Союзу добровольців Донбасу". В ході розслідування з'ясувалося, що Хавченко тісно пов'язаний із Олександром Бородаєм, який, у свою чергу, займався піаром Костянтина Малофєєва, а після вторгнення в Україну його було проголошено "прем'єр-міністром ДНР".

Активну участь в українських подіях брав і полковник ФСБ Андрій Пінчук, який засвітився в листуванні. Зокрема, саме в той період він був призначений "міністром держбезпеки ДНР". Нагадаємо, що "міністром оборони ДНР" тоді був Ігор Гіркін (Стрєлков), який раніше також працював у Малофєєва і не приховував, що є полковником ФСБ Росії.

Наразі Пінчук очолює Московське відділення "Союзу добровольців Донбасу", в той час як Хавченко – Кримське відділення. Куратором усієї організації виступає Владислав Сурков.

Як свідчить листування, в ніч на 25 лютого цього року Андрій Пінчук сигналізує Дмитру Хавченку, що слід перевести "перші 200 тисяч" на "акції коміка", а решта буде вирішуватися залежно від результатів соціології. Хавченко через кілька годин відповідає, що починає "вивід із крипти" і що гроші прийдуть адресату протягом тижня:

164664

Наступного дня Хавченко пише листа на адресу штабу Зеленського в місті Миколаїв (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.), де стоять лише дві цифри – 4 і 200. Як можна зрозуміти з контексту попереднього листа, мається на увазі, що погоджено 4 транші по 200 тис.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

Є легенда, як хтось із радянських слідчих спересердя запитав Чорновола: "Ну добре, от уявімо, є ваша незалежна Україна. І ким ви т...
Режим надзвичайної ситуації введений до 24 квітня, - Кабмін.
Проведення цьогорічного ЗНО та вступної кампанії буде перенесено на на більш пізні дати.
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS