Унікальна гребля на Закарпатті тоне у смітті

 19733313

На Закарпатті у полоні сміття гребля, аналогів якій немає у світі. Вона стримує воду двох гірських річок і утворює штучне водосховище Теребле-Ріцької гідроелектростанції. 

 

У штучному водосховищі – мільйони пластикових і скляних пляшок, залізні банки та старий одяг і взуття. Під час паводків вода переливається через дамбу і несе сміття до Тиси, забруднюючи довкілля ще й сусідніх країн. Теребле-Ріцька ГЕС, що може забезпечити електрикою три із тринадцяти районів Закарпаття, збудована одразу на двох гірських річках. Їхні води утворюють велике штучне водосховище. Береги протяжністю 18 кілометрів – захаращені сміттям.

19733330Кілька разів на рік енергетики прибирають, та попри це на дні утворилося підводне звалище. Відходи ускладнюють роботу станції, сміття потрапляє на турбіну, спричиняє зупинку, і завдає суттєвих збитків.  Сміття потрапляє сюди з річок, туди його викидають мешканці сіл, розташованих уверх по течіЇ.

 p 47392 3 gallerybig

Місцеві виправдовуються: іншого виходу не мають. Села розташовані на території національного природного парку Синевир. Облаштовувати тут сміттєзвалище заборонено. Люди погоджуються платити за організоване вивезення відходів.

 

Джерело: fakty.ictv.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини


Warning: filesize() [function.filesize]: stat failed for http://i1.ytimg.com/vi/iframe<span/hqdefault.jpg in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/img/phpthumb.class.php on line 3375
Грудень 1917 року, Київ. Після проголошення Центральною Радою автономії України, свободи від Росії починає домагатися і церква.
14 січня 1882 р. народився Митрополит Іларіон (Іван Огієнко) — український вчений, єпископ, митрополит УАПЦ, предстоятель УГ...
12 січня в Україні відзначають день політв’язня. Цього дня родини ув’язнених за політичними мотивами українців вечерял...
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS