Унікальна гребля на Закарпатті тоне у смітті

 19733313

На Закарпатті у полоні сміття гребля, аналогів якій немає у світі. Вона стримує воду двох гірських річок і утворює штучне водосховище Теребле-Ріцької гідроелектростанції. 

 

У штучному водосховищі – мільйони пластикових і скляних пляшок, залізні банки та старий одяг і взуття. Під час паводків вода переливається через дамбу і несе сміття до Тиси, забруднюючи довкілля ще й сусідніх країн. Теребле-Ріцька ГЕС, що може забезпечити електрикою три із тринадцяти районів Закарпаття, збудована одразу на двох гірських річках. Їхні води утворюють велике штучне водосховище. Береги протяжністю 18 кілометрів – захаращені сміттям.

19733330Кілька разів на рік енергетики прибирають, та попри це на дні утворилося підводне звалище. Відходи ускладнюють роботу станції, сміття потрапляє на турбіну, спричиняє зупинку, і завдає суттєвих збитків.  Сміття потрапляє сюди з річок, туди його викидають мешканці сіл, розташованих уверх по течіЇ.

 p 47392 3 gallerybig

Місцеві виправдовуються: іншого виходу не мають. Села розташовані на території національного природного парку Синевир. Облаштовувати тут сміттєзвалище заборонено. Люди погоджуються платити за організоване вивезення відходів.

 

Джерело: fakty.ictv.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини

Усі новини

us1

Популярні новини

Чому до кави не варто додавати підсолоджувачі і і чим допоможе додавання спецій: поради, які зроблять каву менш шкідливою.
24 травня 2018 року, у Воловецькому районі на залізничному перегоні «Бескид – Скотарське» за участі Президента У...
Сьогодні, 21 травня, на території Закарпатської області очікується мінлива хмарність, в другій половині дня місцями короткочасні д...
Усі новини...

Останні коментарі

Sape plugin info: Не заполнено поле - sape user в параметрах плагина.

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS