Закарпатське управління лісового господарства звинувачує центральний телеканал у неправді

1457597759 1457362351 21869549Експорт деревини із Закарпаття практично припинився, повідомили у прес-службі обласного управління лісового і мисливського господарства. 

 
Протягом останніх років об’єми лісозаготівлі на Закарпатті залишаються незмінними – 1,2–1,3 мільйонів кубометрів ліквідної деревини на рік. При цьому експорт деревини постійно зменшується. Якщо в 2010 – 2014 роках він становив до 12 відсотків від загального обсягу реалізації, то минулого, 2015-го року, – 7 відсотків. З листопада 2015 року (після введення в дію заборони експорту кругляку) експорт деревини із Закарпаття практично припинився. Зараз за кордон вивозяться тільки дрова та пиломатеріали, загальний обсяг яких становить менше 1 відсотка від загальної реалізації деревини.
 
Показаний по телеканалу ICTV сюжет із Закарпаття щодо рубки лісу підготовлений тенденційно, незбалансовано, з фактичними перекрученнями й неточностями, заявили у прес-службі управління. Так, твердження журналістки про те, що на Закарпатті внаслідок паводка 2008 року загинуло 30 людей не відповідає дійсності, людські жертви в області були під час паводків 1998 та 2001 років, однак не в такій кількості. Відео залізничних вагонів із кругляком сосни й закадровий коментар, що деревина масово вивозиться через кордон із Румунією та Угорщиною, некоректні. На Закарпатті сосна взагалі не росте, тому не вирубується й не вивозиться залізничними вагонами в Угорщину.
 
Зупинена біля Ужгорода й відзнята знімальною групою вантажівка «КрАЗ» провозила деревину з дотриманням законодавства. Проведена правоохоронцями перевірка не виявила жодних порушень, автомобіль не затримувався, кримінальне провадження за даним фактом не відкривалося.
 
У сюжеті показані наслідки буревію у Великому Березному в травні 2014 року з коментарем, що стихійне лихо використовується для рубки здорового лісу. Насправді буревій мав місце в межах водоохоронної зони поверхневого забору Великого Березного та продуктопроводу «Прикарпатзахідтранс». Використовувати цю місцевість для рубки лісу технічно неможливо, туди не проїде ні автомобіль, ні гужовий транспорт.
 
Поблизу с.Кам’яниця в районі щебеневого кар’єру показане відео до і після вітровалу, що створює враження «апокаліптичної» картини, яка виникла внаслідок стихійного лиха, що ж до Воловецького району, то визначені державним підприємством «Лісозахист» санітарні рубки там проводилися в попередні роки (у 2011 та 2013 рр.) через масове висихання ялинника, яке відбувається по всіх Карпатах.
 
Джерело: прес-служба Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини

Усі новини

us1

Популярні новини

Президент Володимир Зеленський призначив Ігоря Бондаренка головою Закарпатської обласної державної адміністрації.
Бізнес та житлова нерухомість Андрія Андріїва у Відні. Кошти, які брати Андріїви заробляють на бюджеті Ужгорода нелегально вивозят...
Мешканці Закарпаття, гості, туристи, а також водії, які транзитом перетинають наш край, часто скаржаться на якість дорожнього покр...
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS