Закарпатське національно-патріотичне об’єднання «Україна Соборна» відзначило 3-тю річницю початку Революції Гідності

15134291 1814696275476739 911257986 n3 листопада 2016 року в м. Ужгород, з ініціативи Закарпатського об’єднання «Україна Соборна» було створено Закарпатський обласний громадський комітет із відзначення 3-ї річниці початку «Революції Гідності».

До складу оргкомітету ввійшли:

- Орест Петрович Дідух, голова Закарпатської обласної організації політичної партії «Україна Соборна», голова координаційного комітету Закарпатського національно-патріотичного об’єднання «Україна Соборна», заступник координатора Закарпатського підрозділу 7 ї сотні самооборони Майдану в місті Києві (2013–2014), - співголова оргкомітету;

- Ірина Михайлівна Гармасій, заступник голови Закарпатської обласної організації політичної партії Всеукраїнського об’єднання «Свобода», голова Закарпатської філії Всеукраїнського об’єднання «Рух захисту української мови», член Національної спілки журналістів України, – співголова оргкомітету;

-Антоніна Іванівна Вчорашня, відповідальний секретар Християнсько-народної спілки Закарпаття, секретар канцелярії Закарпатської крайової організації Народного Руху України за перебудову (1991–1992), – відповідальний секретар оргкомітету;

На чергових засіданнях вищезазначеного комітету його учасники погодили низку заходів, приурочених до 3-ї річниці початку Революції Гідності.

Відтак, 21 листопада 2016 року в місті Ужгороді на площі Народній, біля підніжжя пам’ятника Тарасові Шевченку відбулося громадське віче та низка урочистостей.

Участь у заході взяли також активні учасники Революції Гідності на київському Майдані, представники національно-патріотичних сил Закарпаття, студентство Карпатського університету імені Августина Волошина.

Окрему подяку за духовний супровід хочемо висловити духовенству Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви та студентам Української богословської академії в м. Ужгороді.

Урочисте відзначення розпочалось із покладання квітів до пам’ятників українському пророку Тарасові Шевченку (площа Народна), Президенту Карпатської України Августинові Волошину (набережна Незалежності) та жертвам політичних репресій в Україні (сквер Героїв Майдану).

Біля пам’ятника жертвам політичних репресій в Україні було відслужено заупокійну Літію за всіма полеглими співвітчизниками під час Революції Гідності, які віддали своє життя за збереження державної та національної незалежності України.

Відтак у кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви був відслужений подячний молебень за українську націю, Українську Державу, Українську Церкву, мир і благополуччя.

Продовжилося громадське відзначення 3-ї річниці Революції Гідності у великому актовому залі Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії, де відбулось урочисте засідання.

Надалі до всіх присутніх звернувся співголова Закарпатського обласного комітету з відзначення 3-ї річниці початку Революції Гідності, голова координаційного комітету Закарпатського національно-патріотичного об’єднання «Україна Соборна», заступник командира Закарпатського підрозділу 7 – ї сотні Самооборони Майдану Орест Дідух.

У зверненні до побратимів і всіх присутніх Орест зазначив:

 «Не  говоритиму багато... Тай, чесно кажучи, не вмію. Хотілося б сказати, нехай за мене говорять мої вчинки... Але… і тих немає. Адже я не був героєм Майдану, не пройшов пекло віни та не визволяв міста.

Я так само часто забував про побратимів із Майдану, як і вони про мене. Тому, якщо образив когось чи забув про когось прошу мене вибачити.

Але мені здається, що знаю, як буває важко... Коли ти чуєш від людей, які ще вчора кричали нам герої... герої... Сьогодні говорять, що Майдан винен у всіх бідах України. Чомусь людям Божим долар важливіший, ніж людські життя, відданні за їхній мир і спокій. Уже не кажучи про якісь духовні та моральні цінності.

 Знаю, що приходять моменти, коли хочеться зачинитися в кімнаті і просто кричати від того, що душу розриває біль.

Так, ми очікували інший результат, ми так щиро вірили у те, що все зміниться одразу... Але сталося не так і треба розуміти те, що частково цьому винні й ми.

Бо чомусь через відсутність насамперед духовної єдності, ми загубилися в світі «без Майдану» і дозволили всім тим, проти кого ми так щиро боролися, хто брав участь у антимайданах, підтримував антилюдський режим Януковича, залишитися при владі.

Більшість із тих, хто має на собі вину за вбивства людей, тепер покладає квіти героям війни на сході України. І більшість мовчить... Як так? Доборолися...

Але ми всі добре розуміємо, що Революція Гідноті це вулкан, який спить, настане час, і він прокинеться. І на той час потрібно бути готовими.

Усе що хочу сьогодні? Хочу просто побути з вами всіма тут присутніми і віддати гідну шану всім тим, хто щиро та з вірою в Україну брав участь у тих подіях, і тим, кого з нами немає.

А найголовніше - з ким би ми не були, де би ми не були, що би ми не робили, запам'ятаймо собі одну просту істину: ніколи в житті не дуріть Бога та не торгуйте своєю совістю і пам'ятайте насамперед ми, Українці!»

Після урочистих промов і щирих спогадів про події, які відбували під час Революції Гідності була розпочата церемонія нагородження.

Відповідно до рішення Закарпатського обласного громадського комітету з відзначення 3-ї річниці початку Революції Гідності, «За активну участь, вияв мужності та патріотизму під час Революції Гідності на Київському Майдані (листопад 2013 – березень 2014 рр.) були нагороджені відзнакою «Гідність і Воля»:

Андрійчук Владислав Іванович;

Бенчак Віталій Васильович;

Валерій Матічин;

Вовкунович Василь Васильович;

Гісем Михайло Васильович;

Голінка Юрій Юрійович;

Дідух Орест Петрович;

Желізняк Ганна Іллівна;

Косівський Микола Іванович;

Куцин Олег Іванович;

Лукань Василь Зіновійович;

Мочан Михайло Михайлович;

Олександр Шелак;

Палінкаш Володимир Іванович;

Ріхтер Ігор Олександрович;

Савчук Адальберт Іванович;

Ткачук Андрій Антонович.

Надалі були нагороджені Хрестом «За заслуги ІІ ступеня» важкопоранені під час революції:

Білак Олексій Іванович;

Гаспарян Вануш Аветисович;

Кулішенко Сергій Анатолійович;

Кучерявий Ігор Іванович;

Оленич Віталій Іванович.

Також із смутком і сльозами на очах Хрестом «За заслуги І ступеня» були нагороджені посмертно:

Мисла Мирослав Іванович;

Сидор Олег Миколайович.

За сприяння утвердженню духовних цінностей, особистий внесок у розвиток української журналістики, вияв патріотизму та з нагоди 3-ї річниці Революції Гідності було нагороджено медаллю рівноапостольної Великої княгині Київської Ольги І ступеня Гармасій Ірину Михайлівну.

На завершення урочистостей співголовою Закарпатського обласного громадського комітету із відзначення 3-ї річниці початку «Революції Гідності» було оголошено про створення єдиного реєстру учасників Революції Гідності. Тому слідкуйте за подальшими оголошеннями та анонсами комітету. Адже ми не маємо права забути чи загубити пам’ять про ті події, які змінили нашу державу, та всіх тих, хто жертвував собою заради кращого майбутнього.

Після закриття урочистих зборів відбулася братська трапеза.

 Прес-служба ЗО «Україна Соборна»

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

Чиновницький апарат надто роздутий, а ціла армія держслужбовців приходить на роботу просто, щоб попити каву та поставити автограф...
Президент Володимир Зеленський звільнив Олександра Куця з посади голови Донецької обласної державної адміністрації.
Кандидат у народні депутати від партії Петра Порошенка "Європейська Солідарність", Герой України, командувач десантно-штурмових ві...
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS