Марш Гідності вулицями Ужгорода

TITUL 601x763У другі роковини кривавого розстрілу Небесної Сотні під час Революції Гідності (18–20 лютого) Закарпатське об’єднання «Україна Соборна», за участі інших громадських організацій, зокрема, командира Закарпатського підрозділу 7-ї сотні самооборони Київського Майдану Віталія Грегора, закарпатського активіста Київського Євромайдану Вануша Гаспаряна та свідомих ужгородців, пройшлася вулицями Ужгорода.

 

Марш Гідності розпочався близько 16:00 на пл. Народній, біля Закарпатської обласної державної адміністрації. Захід відкрив голова координаційного комітету Закарпатського об’єднання «Україна Соборна» Орест Дідух. Після короткої промови активісти рушили організованою колоною по набережній Незалежності, через площу Б. Хмельницького й зупинилися біля Кирило-Мефодіївського собору на просп. Свободи.

 

На воротах собору активісти повісили плакат, який нагадує, що настоятель храму Христа Спасителя Дмитро Сидор – сепаратист, безпосередньо пов’язаний із ворожим окупантом – Російською Федерацією та активно веде антидержавну пропаганду на своїх «богослужіннях».

 

IMG 2937 601x401

 

Орест Дідух у зверненні закликав: «Для того щоб ми не втратили найосновніше – своє коріння, повинні здобути правову державу. Але як ми збираємося цього досягнути, не маючи української церкви? А натомість у храмах московського патріархату сидять сепаратисти, які освячують зборю, котрою вбивають наших співвітчизників».

 

Далі через вулицю Швабську та пішохідний міст колона прибула під стіни Ужгородської міської ради. Орест Дідух кількома словами звернувся до присутніх. Нагадав, що  ті, хто тепер при владі, прийшли туди завдяки жертвам Небесної Сотні, проте як у міськраді, так і в ОДА, при владі досі особи, які свого часу були на боці «антимайдану».

 

Опісля колона рухалася до скверу ім. Героїв Майдану до пам’ятника політ репресованим, де заупокійну Літію відслужило духовенство Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви на чолі з Преосвященнійшим Віктором Бедь, єпископом Мукачівським і Карпатським, керуючим Карпатською єпархією УАПЦ.

 

IMG 3166 601x514

 

Надалі виступили громадські активісти, зокрема голова ГО «Молодь Закарпаття» Василь Банк та інші. Василь Банк у зверненні до громади відзначив: «Жертви Героїв Небесної Сотні можуть бути марними, якщо більша частина громади й надалі стоятиме осторонь. На нас із небес дивляться Герої і говорять нам «ми свою роботу зробили – тепер ваша черга!».

Голова координаційного комітету Закарпатського об’єднання «Україна Соборна» Орест Дідух насамкінець зауважив, що доки живуть справжні українці та в їхніх серцях – любов до Батьківщини, то ніхто не зможе розколоти Україну – ані Путін із Гундяєвим руками Сидора, Гецка та Маєвського, ані Орбан руками «ЙОББІКА» та продажних нардепів.

 

Відтак, академічний хор Української богословської академії виконав лемківську народну пісню «Пливе кача», яка вже стала невід’ємною частиною вшанування пам’яті українських героїв.

 

Завершився захід хвилиною мовчання та виконанням Державного гімну України.

 

Прес-служба ЗО «Україна Соборна»

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини


Warning: filesize() [function.filesize]: stat failed for http://i1.ytimg.com/vi/NiSb6hro8Kg/hqdefault.jpg in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/img/phpthumb.class.php on line 3375
Президент України Володимир Зеленський на переговорах лідерів "нормандської четвірки" в Парижі змінив порядок денний, висунувши пи...
Українці можуть відповідати на запитання на спеціальних дільницях чи дочекатися переписувачів, які ходять по будинках.
Глава Росії Володимир Путін на переговорах у "нормандському форматі" з президентом України Володимиром Зеленським зманіпулював, го...
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS