Перш ніж бути українським націоналістом, треба навчитись бути Українцем!

 

86 кб

Націоналізм є дуже тонким питанням, проте не потрібно його перетворювати у «прикриття» своїх незаконних дій і в той бруд, яким наразі обростає націоналізм на Закарпатті, завдяки тим чи іншим силам. Через це прості мешканці краю зневірюються в Українській національній ідеї, в протистоянні антидержавним і промосковським силам тими, хто намагається, незважаючи ні на що, боротись за стабільність та правопорядок на Закарпатті. Багато тих, хто називають себе націоналістами, залучені до низки спроб розхитати єдність в народі на руку московській агентурі. Але ж націоналізм не вчить нас «гастролерити» і обзивати свій народ «бидлом», що часто чую від декотрих «націоналістів». Перш ніж висловлювати таку позицію щодо своїх земляків, запитайте себе, що ви дали в замін людям, щоб вони не були блукаючими у пітьмі на політичній, громадській та економічній картах Закарпаття? Замість боротьби з проросійськими русинами та церквою на Закарпатті, націоналістів тривожать питання, які аж ніяк не вирішать реальні проблеми людей. А їм не вистачає правопорядку. Простим мешканцям в Україні не вистачає України. Простим людям не вистачає достойної заробітної плати і бачення сили, за якою вони готові піти навіть, якщо буде потреба виходити на вулиці та протестувати на захист прав та інтересів громадян України. Наш народ, по суті, має свої мову, державу, церкву, одну з найбагатших історій у світі. Проте не маємо того, на що заслуговуємо, а саме, бути достойним громадянином знаючи, що його права захищені. Ось, про що ми, націоналісти, маємо піклуватися.

 

 

Тож повертаюсь до коротких і таких влучних визначень, які надруковані в книзі видатного та справді достойного українця Левка Лук’яненка «Від хохла до українця»

 

«Що є хохол?

Хохол – асимилированная часть этноса, потерявшая свой родной язык, обычаи, религию, культуру, духовнысть (Толковый словарь московського наречияРусского языка, В.Даль)»

Мова, то є початок початку любої держави. Хіба в Україні не втрачається рідна українська мова? Увімкнімо телевізор, хіба часто ми чуємо українську мову на українських телеканалах? Чи може, то канали не зовсім українські за своєю сутністю і, якщо так, то що вони роблять на нашій Українській землі?

 

«Що є націоналіст?

Націоналіст – це людина, особистість, яка ставить на перше місце права та інтереси своєї нації, своєї, держави, не заперечуючи при цьому прав та інтересів інших націй і держав. (Тлумачний словник української мови, Харків: Прапор, 2006)»

 

Все дуже просто і зрозуміло, але чи багато з наших націоналістів, Ярошів, Тягнибоків і т.п., вже не кажучи про доморощених місцевих націоналістів, готові прийняти те, що потрібно поставити Україну та український народ вище своїх інтересів та амбіцій? Спостерігаючи за останніми подіями, в яких фігурують націоналісти, не схоже, що інтереси українського народу та України поставлені вище, ніж інтереси доморощених олігархів та сімейно-олігархічних кланів.

 

«Що є націоналізм?

Націоналізм є любов до історичної подоби і творчого акту свого народу в усій його своєрідності.
Націоналізм є воля до того, щоб мій народ творчо і вільно розвивалася в Божім саду народів.
Націоналізм є споглядання свого народу перед лицем Божим. Споглядання його душі, його недоліків, його історичної проблематики, його небезпек і його спокус.
Націоналізм є система вчинків, що випливає з цієї волі і з цього споглядання. (Російський філософ Іван Ільін)».

 

Мало хто з нас може сказати про себе, що він є прикладом, який можна ототожнити до цього короткого і влучного визначення.

 

 

На самкінець, останнє визначення, яке є відповіддю на багато непорозумінь та запитань, які навіть через цю публікацію можуть виникнути.

 

«Що є українець – це людина, яка усвідомлює себе українцем».

 

Дорогі співвітчизники, будьмо Українцями і тоді матимемо ту Україну, про яку мріємо, заради якої найкращі сини та доньки віддають життя, за яку стільки людей закатовано, зморено голодом і за яку пролито безліч материнських та дівочих сліз.

 

 

Перш ніж бути націоналістом, демократом, радикалом, правим чи лівим: будь українцем, шануй батька і матір свою, шануй та знай свою рідну українську мову, шануй свою рідну Українську церкву, люби побратима співвітчизника свого, землю по якій ступають твої ноги, яка годує нас з Вами. Любіть боротьбу за те, щоб наш український народ мав достойне життя в мирі і благодаті з добром у серці.

 

З подякою та натхненням подарунком від Хрещеного батька,
голова координаційного комітету ЗО «Україна Соборна»
Орест ДІДУХ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/components/com_content/models/articles.php on line 497

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/helper.php on line 359

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/tmpl/default.php on line 51
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS