Вулиці Ужгорода славлять антиукраїнських і комуністичних діячів

leninПридивляючись до назв вулиць Ужгорода, можна жахнутися від побаченого. Річ у тому, що в обласному центрі наразі дуже багато вулиць, скверів, площ і провулків, які названі на честь антиукраїнських діячів, комуністів, комсомольців та інших ворогів нашої батьківщини.

В час, коли рани від людських втрат під час Революції Гідності ще не загоїлися, Схід кровоточить і щодня втрачаємо своїх героїв-побратимів, недопустимо залишати ці назви такими, якими вони є!

 

На приклад Іван Васильович Бабушкін, на честь котрого названа одна з вулиць, був соратником Леніна, одним із його учнів, більшовицьким діячем. Це не єдина постать, якої ми би мали цуратися, а не нагороджувати. Серед інших є і закарпатець Олекса Олексійович Борканюк – секретар крайового комітету комуністичної партії, один із організаторів підпільного комуністичного і партизанського руху на Закарпатті. Інший краянин Іван Ваш свого часу заснував комуністичну партію в селі Лоза Іршавського району. Або візьмімо одного із засновників комуністичних організацій на Срібній Землі, члена компартії Чехословаччини у 20-х роках ХХ століття Локоту Івана Прокоповича, ще одного керівника комуністичного і робітничого руху на Закарпатті Миколу Івановича Сидоряка та Івана Тур’яниці.

 

Це тільки кілька прикладів того, на честь яких людей названі вулиці в нашому місті. Зустрічаються й такі назви, як Бєлінського, Благоєва, Боженка, Ватутіна, Голубина, Декабристів, Дмитра Донського, Каховський, Кленова, Колгоспна, Котовського, Лавріщева, Сергія Лазо, Пархоменка, Пестеля, Радищева і Тельмана. Далі цілий ряд безневинних чужоземців, які жодного стосунку не мають ані до України, ані до Закарпаття.

 

За майже чверть століття безліч разів можна було би замінити і назви вулиць. Проте досі не проявляли в цьому ініціативи ні місцева влада, ні активна громадськість міста.

Насправді є багато історичних постатей і знаменних подій, які гідні бути джерелом для нових назв. Візьмімо лише Героїв Небесної Сотні та воїнів АТО, Героїв Крут і Красного Поля, видатних політичних і військових діячів Карпатської України, ключових фігурантів Народного Руху України на Закарпатті та інших громадських і церковних діячів. Список доволі великий, і вулиці міста можуть назвати гідно замість того цинічного безчестя, яке залишилося нам у спадок від «совка».

 

Закарпатське націонал-патріотичне об’єднання «Україна Соборна» відправило листа до Управління містобудування та архітектури зі своїми пропозиціями, згідно з розпорядженням міського голови Ужгорода № 446 від 9 листопада «Про проведення громадських слухань» на виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

 

Нижче надаємо список вулиць і площ, які пропонуємо перейменувати разом із новими назвами та короткою історичною довідкою.

12431234asad213123asdzxcz

Прес-служба ЗО «Україна Соборна»

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

7 лютого 1979 року офіцер бразильської поліції Еспедіто Діас почув телефонний дзвінок. Його зміна у дільниці прибережного містечка...
15 лютого 1989 року, 30 років тому, українськими патріотами та православними вірними в м. Києві було створено ініціативний комітет...
Канонічні структури Константинопольського Патріархату проіснували на Закарпатті до 1946 року. Пізніше вони були захоплені Москвою.
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS