Вулиці Ужгорода славлять антиукраїнських і комуністичних діячів

leninПридивляючись до назв вулиць Ужгорода, можна жахнутися від побаченого. Річ у тому, що в обласному центрі наразі дуже багато вулиць, скверів, площ і провулків, які названі на честь антиукраїнських діячів, комуністів, комсомольців та інших ворогів нашої батьківщини.

В час, коли рани від людських втрат під час Революції Гідності ще не загоїлися, Схід кровоточить і щодня втрачаємо своїх героїв-побратимів, недопустимо залишати ці назви такими, якими вони є!

 

На приклад Іван Васильович Бабушкін, на честь котрого названа одна з вулиць, був соратником Леніна, одним із його учнів, більшовицьким діячем. Це не єдина постать, якої ми би мали цуратися, а не нагороджувати. Серед інших є і закарпатець Олекса Олексійович Борканюк – секретар крайового комітету комуністичної партії, один із організаторів підпільного комуністичного і партизанського руху на Закарпатті. Інший краянин Іван Ваш свого часу заснував комуністичну партію в селі Лоза Іршавського району. Або візьмімо одного із засновників комуністичних організацій на Срібній Землі, члена компартії Чехословаччини у 20-х роках ХХ століття Локоту Івана Прокоповича, ще одного керівника комуністичного і робітничого руху на Закарпатті Миколу Івановича Сидоряка та Івана Тур’яниці.

 

Це тільки кілька прикладів того, на честь яких людей названі вулиці в нашому місті. Зустрічаються й такі назви, як Бєлінського, Благоєва, Боженка, Ватутіна, Голубина, Декабристів, Дмитра Донського, Каховський, Кленова, Колгоспна, Котовського, Лавріщева, Сергія Лазо, Пархоменка, Пестеля, Радищева і Тельмана. Далі цілий ряд безневинних чужоземців, які жодного стосунку не мають ані до України, ані до Закарпаття.

 

За майже чверть століття безліч разів можна було би замінити і назви вулиць. Проте досі не проявляли в цьому ініціативи ні місцева влада, ні активна громадськість міста.

Насправді є багато історичних постатей і знаменних подій, які гідні бути джерелом для нових назв. Візьмімо лише Героїв Небесної Сотні та воїнів АТО, Героїв Крут і Красного Поля, видатних політичних і військових діячів Карпатської України, ключових фігурантів Народного Руху України на Закарпатті та інших громадських і церковних діячів. Список доволі великий, і вулиці міста можуть назвати гідно замість того цинічного безчестя, яке залишилося нам у спадок від «совка».

 

Закарпатське націонал-патріотичне об’єднання «Україна Соборна» відправило листа до Управління містобудування та архітектури зі своїми пропозиціями, згідно з розпорядженням міського голови Ужгорода № 446 від 9 листопада «Про проведення громадських слухань» на виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

 

Нижче надаємо список вулиць і площ, які пропонуємо перейменувати разом із новими назвами та короткою історичною довідкою.

12431234asad213123asdzxcz

Прес-служба ЗО «Україна Соборна»

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини

Усі новини

us1

Популярні новини

22 вересня, Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Української Автокефа...
Відповідний указ опублікували 19 вересня в "Урядовому кур'єрі".
21 вересня 2018 року, в м. Ужгороді у великій актовій залі Карпатського університету імені Августина Волошина, під духовною опікою...
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS