Вселенський Патріарх Варфоломій: Константинопольський патріархат ніколи не визнавав і не визнає передачі канонічної Київської митрополії Московському патріархату та має намір вирішити українське церковне питання згідно церковних канонів

Варфололмій І на фоні укр. прапораЯк повідомляє офіційний сайт Константинопольської Православної Церкви ΦΩΣ ФANAPIOY (https://fanarion.blogspot.com/2018/07/blog-post_1.html?m=1) Константинопольський патріархат ніколи не визнавав і не визнає церковної влади Московії та Російської Православної Церкви (Московського патріархату) над Україною та Українською Церквою з центром митрополії в Києві. Про це Всесвятійший Варфоломій, Архієпископ Константинополя, Вселенський Патріарх заявив під час поминального богослужіння з нагоди 40-го дня від упокоєння митрополита Перги Євангела 1 липня 2018 року.


"Константинополь ніколи не видавав дозволи передавати території України будь-кому, крім права хіротонії Київського митрополита в Москві на умовах його обрання соборно в Києві на місцевому Соборі і при безумовній згадці Вселенського Патріарха. Це сказано в Томосі про автокефалію, що Матір-Церква дарувала Польській церкві: Наш Престол не визнав відділення Київської Митрополії та залежних від неї православних Церков Литви і Польщі і їх приєднання до Московської церкви, що було здійснено проти канонів і не були дотримані права Київського митрополита, який носив титул Екзарха Вселенського Престолу", - наголосив Всесвятійший Патріарх Варфоломій.
Також Патріарх Варфоломій відкрито заявив, що Константинопольський патріархат, як Матір-Церква для Української Церкви, бажає "відновлення єдності в Україні розділеного церковного тіла - десятків мільйонів вірян, хрещених і просвічених безпосередньою турботою і місіонерською діяльністю Вселенського Престолу".
Як повідомляє прес-служба Константинопольського патріархату - "Вселенський Патріарх Варфоломій сказав про свою незмінну турботу в розв'язанні українського церковного питання і відновлення єдності розділеного церковного тіла в країні. Його Всесвятість нагадав про те, що Константинопольська Церква завжди дбала та вирішувала багато складних церковних питань в інтересах народу Божого і збереження Всеправославної єдності, і сьогодні бореться для врегулювання церковних справ в Україні", - йдеться в повідомленні.
Такої ж позиції, щодо незаконності перепідпорядкування Української Церкви з центром митрополії у Києві Російській Православній Церкві (Московському патріархату) в 1686 – 1721 рр. та порушенні канонічних прав первинної Української Церкви з боку Московії з 1686 року по сьогодні, завжди дотримувалась і дотримується відроджена Українська Автокефальна Православна Церква (1917 – 2018). З канонічно-правовим та науково-історичним обґрунтуванням порушення церковних канонів Московією та Російською Православною Церквою (Московським патріархатом) щодо канонічних прав древньої Української Церкви з центром митрополії у Києві неодноразово впродовж 2002 – 2018 рр. виступав, зокрема, Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархію Української Автокефальної Православної Церкви (до переходу в УАПЦ клірик УПЦ Московського патріархату (2002 – 2013), а відтак після прийняття чернецтва - клірик Лангадської митрополії Елладської (Грецької) Церкви (2013 – 2015)), за що був підданий переслідуванню та шельмуванню з боку антиукраїнських адептів Російської Православної Церкви (Московського патріархату), та його структурного підрозділу в Україні – УПЦ МП. Владика Віктор (Бедь) неодноразово у своїх наукових виступах та дослідженнях звертав увагу на те, що у відповідності до канонічного права та церковно-історичних документів, Константинопольський патріархат ніколи не приймав соборноправного рішення про передачу первинної Української Церкви з центром митрополії в Києві до складу Російської Православної Церкви (Московського патріархату) та не зрікався своєї церковно-канонічної юрисдикції щодо України та Української Церкви. Відповідно, починаючи з 862 року (заснування Української Церкви з центром митрополії у Києві за блаженного Оскольда, Великого князя Київського з династії Кия та з благословення святителя Фотія, Патріарха Константинопольського) і по сьогодні Константинопольський патріархат був і залишається Матір’ю-Церквою для Української Церкви, про що неодноразово Вселенський Престол заявляв та підтверджував протягом 1686 – 2018 рр. Тож цілком закономірним, канонічно законним та історично правдивим є те, що саме Константинопольський патріархат, як Матір-Церква, на сьогодні на чолі із Всесвятійшим Варфоломієм, Архієпископом Константинополя, Вселенським Патріархом, має намір покласти край, тривалому і породженому ворогами України і Української Церкви, розділенню серед українських християн та визнати і надати довгоочікувану та вистраждану Автокефалію Помісній Українській Православній Церкві – і надалі наголошує у своїх виступах та публікаціях владика Віктор (Бедь).
Нагадаємо, що квітні 2018 року, увесь єпископат Української Автокефальної Православної Церкви та Української Православної Церкви Київського патріархату, а також частина єпископів Української Православної Церкви Московського патріархату власноручно підписали та надіслали на розгляд Всесвятійшого Варфоломія, Архієпископа Константинополя, Вселенського Патріарха і Священного Синоду Константинопольської Православної Церкви, як Церкви-Матері, відповідні звернення про визнання та надання Автокефалії древній Помісній Українській Православній Церкві. Ці звернення також були підтриманні Президентом України, Верховною Радою України та Кабінетом Міністрів України. Відтак Вселенським Патріархом Варфоломієм та Священним Синодом Константинопольської Православної Церкви звернення українських архієреїв та української влади були прийняти до розгляду в травні 2018 року і найближчим часом очікується прийняття Константинопольським патріархатом відповідних історичних рішень з даного питання.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ
Джерело:https://fanarion.blogspot.com/2018/07/blog-post_1.html?m=1

ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟΣ ΠΑΤΡΙΑΡΧΗΣ: Η ΜΗΤΕΡΑ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΕΠΙΘΥΜΕΙ ΤΗΝ ΕΝΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΟΥΚΡΑΝΙΑ
Οικουμενικός Πατριάρχης: Eίναι λογικόν να επιθυμώμεν, ως Μήτηρ Εκκλησία, την αποκατάστασιν της ενότητος του εν Ουκρανία διηρημένου εκκλησιαστικού σώματος
Ομιλία μετά την τέλεση του τεσσαρακονθήμερου τρισαρχιερατικού μνημοσύνου του αειμνήστου Μητροπολίτου Πέργης κυρού Ευαγγέλου
Το αμείωτο ενδιαφέρον του Οικουμενικού Θρόνου για την θεραπεία του Ουκρανικού εκκλησιαστικού ζητήματος και την αποκατάσταση της ενότητας του διηρημένου εκκλησιαστικού σώματος στην χώρα, εξέφρασε ο Οικουμενικός Πατριάρχης Βαρθολομαίος, κατά τη διάρκεια ομιλίας του, στην Αίθουσα του Θρόνου, μετά το τεσσαρακονθήμερο μνημόσυνο του Μητροπολίτου Πέργης Ευαγγέλου, που τελέστηκε σήμερα, Κυριακή, 1η Ιουλίου, στον Πατριαρχικό Ναό, στο Φανάρι. Ο Παναγιώτατος υπενθύμισε ότι η Εκκλησία της Κωνσταντινουπόλεως, η οποία εργάσθηκε και έλυσε δύσκολα εκκλησιαστικά ζητήματα, πάντοτε με γνώμονα το όφελος του λαού του Θεού και τη διαφύλαξη της Πανορθόδοξης ενότητας, αγωνίζεται και σήμερα για την οριστική διευθέτηση των εκκλησιαστικών πραγμάτων στην Ουκρανία.
Συγκεκριμένα, αναφερόμενος στην προσωπικότητα και την προσφορά του μακαριστού Ιεράρχου του Οικουμενικού Θρόνου, ο οποίος εργάσθηκε ως μέλος πολλών Συνοδικών Επιτροπών για την επίλυση διαφόρων προβλημάτων, «με κριτήριον την ιστορίαν, τους Κανόνας και την λογικήν», ο Οικουμενικός Πατριάρχης επεσήμανε:
«Και σήμερον, εάν ευρίσκετο ανάμεσά μας, θα υπερεθεμάτιζεν εις το επίκαιρον και καίριον θέμα της διευθετήσεως του Ουκρανικού εκκλησιαστικού ζητήματος, διότι είναι λογικόν να επιθυμώμεν, ως Μήτηρ Εκκλησία, την αποκατάστασιν της ενότητος του εν Ουκρανία διηρημένου εκκλησιαστικού σώματος, πιστού λαού δεκάδων εκατομμυρίων, βαπτισθέντος και φωτισθέντος απ΄ευθείας, προνοία και ιεραποστολικαίς ενεργείαις του Οικουμενικού ημών Θρόνου. Άλλωστε, και κατά το παρελθόν, η Εκκλησία της Κωνσταντινουπόλεως, ασκούσα τα κανονικά δικαιώματα και την ποιμαντικήν μέριμναν αυτής, ειργάσθη και έλυσε δύσκολα και περίπλοκα εκκλησιαστικά ζητήματα, με γνώμονα πάντοτε το όφελος του λαού του Θεού και την διαφύλαξιν της Πανορθοδόξου ενότητος. Αρκεί να ενθυμηθώμεν την πρόσφατον συμμετοχήν και συμπαράστασιν του Οικουμενικού Πατριαρχείου εις τα προβλήματα τα οποία εταλάνισαν τας Εκκλησίας Ιεροσολύμων, Κύπρου, Αλβανίας και ούτω καθ’ εξής. Εν τω πνεύματι τούτω, η Αγία του Χριστού Μεγάλη Εκκλησία της Κωνσταντινουπόλεως, αληθεύουσα εν αγάπη, αγωνίζεται και σήμερον δια την οριστικήν διευθέτησιν των εκκλησιαστικών πραγμάτων εν Ουκρανία».
Στη συνέχεια, υπενθύμισε σχετικά με τα πνευματικά και Κανονικά δικαιώματα του Οικουμενικού Θρόνου επί του Ουκρανικού εδάφους:
«Ας μη λησμονώμεν, εξ άλλου, ότι ουδέποτε η Κωνσταντινούπολις εξεχώρησε διά Πράξεώς τινος το έδαφος της Ουκρανίας εις οιονδήτινα παρά μόνον το δικαίωμα της χειροτονίας ή της μεταθέσεως του Μητροπολίτου Κιέβου εις τον Μόσχας υπό τους όρους να εκλέγεται (ο Κιέβου) υπό Κληρικολαικής Συνελεύσεως και να μνημονεύη τον Οικουμενικόν Πατριάρχην. Άκούσατε τι σχετικώς αναφέρεται εις τον Τόμον της αυτοκεφαλίας με την οποίαν εδωροφόρησεν η Μήτηρ Εκκλησία την Εκκλησίαν Πολωνίας: "γέγραπται γαρ ότι η από του καθ΄ημάς Θρόνου αρχική απόσπασις της Μητροπόλεως Κιέβου και των εξ αυτής εξαρτωμένων Ορθοδόξων Εκκλησιών Λιθουανίας και Πολωνίας και η προσάρτησις αυτών τη Αγία Εκκλησία Μόσχας ουδαμώς συνετελέσθη συμφώνως ταίς νενομισμέναις κανονικαίς διατάξεσιν, ουδ΄ετηρήθησαν τα συνομολογηθέντα περί πλήρους εκκλησιαστικής αυτοτελείας του Μητροπολίτου Κιέβου-, φέροντος τον τίτλον Εξάρχου του Οικουμενικού Θρόνου..."».
Καταλήγοντας, ο Παναγιώτατος, αναφέρθηκε και πάλι στον μακαριστό Μητροπολίτη Πέργης κυρό Ευάγγελο, λέγοντας ότι όλοι θα θυμούνται το πνευματικό έργο του και την στοργή και την αγάπη που εκδήλωνε προς κάθε άνθρωπο.
Παρέστησαν ο Αρχιεπίσκοπος Σινά, Φαράν και Ραϊθώ Δαμιανός, Ιεράρχες του Οικουμενικού Θρόνου, οι συγγενείς του μακαριστού Μητροπολίτου Πέργης, Άρχοντες Οφφικιάλιοι, κληρικοί, μέλη της Ομογένειας και προσκυνητές από το εξωτερικό.

Από το Γραφείο Τύπου του Οικουμενικού Πατριαρχείου
φωτογραφίες: Νικόλαος Μαγγίνας

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

Вони проводили масову скупку голосів у 68 окрузі на Закарпатті, платили по 500 гривень за підтримку виборців і задіювали на...
Як інформується на сайті ЦВК наразі на Закарпатті понад 60% протоколів.
Троє кандидати до Верховної ради, які балотувалися у мажоритарних округах на Закарпатті і мали підтримку з боку угорської влади, п...
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS