В УАПЦ урочисто відзначили 95-річчя Всеукраїнського Православного Церковного Собору відродженої Української Автокефальної Православної Церкви (14 – 30 жовтня 1921)

20161018 145725118 жовтня 2016 року, у відповідності до рішення Архієрейського Собору УАПЦ, в м. Києві урочисто було відзначено 95-річчя Всеукраїнського Православного Церковного Собору, на якому було підтверджено відродження 5 травня 1921 року, в Українській Народній Республіці (1918 – 1921), прабатьківської Української Автокефальної Православної Церкви, проголошено її Автокефалію та Соборноправність. Собор проходив у Святій Софії м. Києва з 14 по 30 жовтня 1921 року та 21 жовтня обрав Першоієрарха УАПЦ, яким став Василь Липківський, Митрополит Київський і всієї України, надалі розстріляного московським комуністично-радянським окупаційним режимом. На сьогодні Митрополит Василь Липківський прославлений в лику священномученика.

З ранку, біля підніжжя Патріаршої Андріївської церкви, представники єпископату, духовенства та віруючих Української Автокефальної Православної Церкви, на чолі із Блаженнійшим Макарієм (Малетичем), Митрополитом Київським і всієї України, Предстоятелем УАПЦ,  відслужили молебень за Україну, Український Народ, Українське військо та Українську Церкву, а також заупокійну літію за священномучеником Василем Липківським (07(19).09.1864, с. Полудня, нині Монастирищенський район,  Черкаська область – 27.11.1937, Київ), Митрополитом Київським і всієї України, Першоієрархом відродженої УАПЦ (21.10.1921 – 27.11.1937) та святими новомучениками українськими.
Відтак після засідання Архієрейського Собору, в Українському домі, за участі єпископату, представників єпархій та вищих духовних навчальних закладів УАПЦ було проведено урочисте засідання круглого столу. Під час засідання, яке очолив Блаженнійший Митрополит Макарій (Малетич), учасники високо зібрання обговорили історично-церковні, духовні та канонічні питання з нагоди 95-річчю Всеукраїнського Православного Церковного Собору Української Автокефальної Православної Церкви.
За результатами круглого столу, було проведено прес-конференцію для ЗМІ, участь у якій прийняли Блаженнійший Макарій (Малетич), Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви, Високопреосвященнійший Андрій (Абрамчук), митрополит Галицький, керуючий Івано-Франківською єпархією, Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією, Преосвященнійший Борис (Харко), єпископ Херсонський і Миколаївський, керуючий Таврійською єпархією та член Патріаршої ради Роман Максимович.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/components/com_content/models/articles.php on line 497

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/helper.php on line 359

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/tmpl/default.php on line 51
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS