Преосвященнійший владика Віктор, керуючий Карпатською єпархією УАПЦ очолив недільну божественну літургію та молився за спасіння душі полеглого Давида Гамсахурдія, українського воїна героя з нагоди 9-го дня його упокоєння

 DSC158816 жовтня 2016 року, у кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозванного Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви в Ужгороді було відслужено недільну божественну літургію.

Богослужіння очолив Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією, у співсужінні протоієрея Олександра Смоліна, ієромонах Іллі (Михайлова) та диякона Івана Жабляка.

Під час богослужіння поминались імена православних ієрархів – Всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя - Нового Риму, Вселенського Патріарха, БлаженнійшогоМакарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, Преосвященнійшого Віктора, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією.
Владика Віктор та духовенство вознесло молитви до Господа Бога з проханням дарувати українському народу мир, національну і духовну єдність, благополуччя та утвердження єдиної Помісної Автокефальної Української Православної Церкви, а також перемогу Українського війська над московсько-путінськими окупантами і терористами. Особливі молитви до Господа Бога були піднесені за збереження життя кожного українського воїна, добровольця і волонтера, які у наші дні боронять нашу святу українську землю від підступного московського ординця.

Під час заупокійної літії владика Віктор молився за спасіння душ полеглих українських воїнів, які у різні віки та часи віддали свої життя у боротьбі за національну і державну незалежність України, за спасіння душ спочилих у Бозі наших рідних, учителів, друзів, близьких, та зокрема за спасіння душі новосопочилого у Бозі українського воїна героя Давида Гамсахурдію, який помер у військовому госпіталі 8 жовтня цього року від поранень, які отримав під час оборони нашої Вітчизни від московсько-путінських окупантів та терористів на Сході України, з нагоди 9-го дня його упокоєння.

З проповіддю до прихожан звернувся  ієромонах Ілля (Михайлов), який закликав присутніх не забувати про християнські цінності, виявляти любов і турботу до ближніх своїх, а також пам’ятати про своїх рідних та близьких, які відійшли у вічність.

Після завершення богослужіння до прихожан храму з архіпастирською проповіддю звернувся і Преосвященнійший владика Віктор, який зупинився на значенні Церкви Христової в житті кожної людини, на вченні Церкви про любов до ближніх, своїх батьків та прабатьків, своєї рідної землі та Богом даної земної Вітчизни України, та розповівши про героїчний і мужній життєвий шлях полеглого  українського воїна героя Давида Гамсахурдію, який служив військовослужбовцем 128-ї окремої гірсько-піхотної Закарпатської бригади та загинув від отриманих тяжких поранень під час обстрілу шахти «Бутівка» на Донеччині. Під час проповіді єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор (Бедь) звернувся із словами співчуття та подяки до мами полеглого воїна Давида – пані Тетяни Гамсахурдія, яка були присутня на богослужінні.

Також владика Віктор привітав іподиякона Ореста Дідуха з Днем народження, яке він відсвяткував 15 жовтня, дав йому архіпастирські настанови та подарував освячену просфору.

Хід богослужіння супроводжувався церковним співом під керівництвом регента Марії Жабляк, а службу дяків очолив Іван Хланта.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

Міністерство оборони України визначило новий розмір матеріальної допомоги військовослужбовцям для вирішення соціально-побутових пи...
18 лютого виповнюється п’ять років з дня виходу українських військ із району міста Дебальцеве на півночі Донецької області.
Народна депутатка отримала підозру від ДБР, але каятися не збирається.
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS