Керуючий Карпатською єпархією УАПЦ єпископ Віктор Бедь відслужив молебень до священномученика Василя Липківського, митрополита Київського і всієї України у день його ушанування

asdzq122327 листопада, Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії в Ужгороді відслужив молебень до священномученика і сповідника Христової віри Василя Липківського, митрополита Київського і всієї України (07 (19).03.1864 – 27.11.1937) - видатного українського релігійного, церковного діяча, педагога, письменника і борця за відродження прабатьківської Української Церкви, митрополита Київського і всієї України відродженої УАПЦ (1921 – 1937) у день ушанування його пам’яті та  78-х роковин з дня його розстрілу Московським комуністично-радянським режимом СРСР.

 

У молитві до святого владика Віктор просив молитовного заступництва перед Всемогутнім і Всемилостивим Отцем нашим Небесним за український народ, Україну та Українську Автокефальну Православну Церкву.

Біографічна довідка:

 

Священномученик і сповідник Христової віри ВасильЛипківський, митрополит Київський і всієї України Української Автокефальної Православної Церкви (в миру:Василь Костянтинович Липківський), (07(19) березня1864, селоПопудня, ниніМонастирищенського районуЧеркаської області —27 листопада1937,Київ)— видатний український релігійний, церковний діяч, педагог, письменник і перекладач, борець за відродження прабатьківської Української Церкви та її утвердження,митрополит Київський і всієї Українивідродженої05 травня 1920рокуУкраїнської Автокефальної Православної Церкви. Активний учасник відродження прабатьківської Української Автокефальної Православної Церкви в Україні в 1917 – 1937 рр. У 1919 – 1927 рр.— останній настоятель та доглядачСофії Київської. За визначенням академіка Агатангела Кримського —«апостол українського релігійно-національного відродження».

 

14-30 жовтня 1921 року в Києві відбувся Всеукраїнський Церковний Собор, що підтвердив автокефалію відродженої прабатьківської Української Автокефальної Православної Церкви УАПЦ, проголошену Всеукраїнською Православною Церковною Радою 5 травня 1920 року, іканонічно визначив: «Українська Православна Церква є автокефальною, ніякому духовному урядові інших Православних Церков не підлегла, і сама порядкує своїм духовним життям за провідництвом Святого Духа.» Протягом 1917–1921 років УАПЦ вже малабіля2000 парафій і в кожній з них священиків, 30 окружних церковних рад, 30 єпископів, в Києві відбувся випуск 300 слухачів теологічних курсів (спочатку були місячні, опісля тримісячні і згодом піврічні богословські курси).

 

В ситуації, коли із-за військової агресії Московського комуністично-радянського режиму проти Української Народної Республіки і блокування відродження Української Автокефальної Православної Церкви з боку Російської Православної Церкви неможливо було провести канонічне поставлення єпископів, Собор вирішив провести висвячення єпископів за давньою церковною традицією, що мала практику застосування в окремих надзвичайних ситуаціях у Древніх Церквах, через рукоположення самих священиків. У такий спосіб було висвячено протоієрея Василя Липківського, який став митрополитом УАПЦ та протоієрея Нестора Шараєвського. Після цього, вони рукоположили інших 27 єпископів для УАПЦ.

 

Увесь єпископат, священство та активні вірні відродженої прабатьківської Української Автокефальної Православної Церквипісля анексії основної території Української Народної Республіки Московським комуністично-радянським режимом, а її Західноукраїнських земель відповідно Польською Республікою, Чехословаччиною та Румунією, були заарештовані, заслані та розстріляні НКВД СРСР протягом 1930— 1937рр. До початку  Другої світової війни діяльність відродженої прабатьківської Української Автокефальної Православної Церкви було заборонено в СРСР.

За час митрополичого служіння Василь Липківський доклав надзвичайних зусиль до розбудови Української Автокефальної Православної Церквита спромігся перетворити її на впливовий фактор життя тогочасного українського суспільства. Відвідав з особистими візитами понад 400 парафій, де зустрічався з вірними УАПЦ та проповідував. Здійснив численні переклади українською мовою богослужбової та релігійної літератури. Є автором«Історії Української церкви».

 

У віці 73 років був розстріляний за вироком «трійки» НКВС Московського комуністично-радянського режиму. Точне місце поховання невідоме (на Лук'янівському цвинтарі в Києві встановлено символічний пам'ятний хрест). 1989року реабілітований «за відсутністю складу злочину».

 

Українська Автокефальна Православна Церква шанує митрополита Василя Липківського як святого – священномученика і сповідника Христової віри. 27 листопада1997року, у 60-у річницю страти митрополита, рішенням ІІІ помісного Собору УАПЦ день 27 листопада було оголошеноДнем пам'яті святих новомучеників землі Української — мучеників і сповідників Христової віри, загиблих в Україні від безбожницької влади протягом 1917–1991 рр. Відтак, Собор УАПЦ долучив митрополита Василя (Липківського) та його соратників до лику святих.

 

Канонічне відновлення та висвячення єпископату для відродженої прабатьківської Української Автокефальної Православної Церкви відбудеться через єпископат Польської Православної Церкви в 1942 році, єпископська спадковість якого зберігається по сьогодні. У період з 1945 по 1989 рр. діяльність УАПЦ знову буде заборонена Московським комуністично-радянським режимом в СРСР. Новітнє відновлення діяльності відродженої 5 травня 1920 року прабатьківської Української Автокефальної Православної Церкви в Україні відбудеться в 1989 – 1990 рр.

 

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

Президент України Володимир Зеленський розчарований рішенням Парламентської асамблеї Ради Європи ухвалити резолюцію про зміну хара...
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликає скликати загальнонаціональні збори на майдані Незалежності в Киє...
Засідання Координаційної ради з питань національно - патріотичного виховання при Чернігівській ОДА, волосся на голові дибки!
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS