Росія вимагає Александрівське подвір’я в Єрусалимі в обмін на засуджену ізраїльтянку

111724012020Між Ізраїлем та Росією тривають переговори про передачу на батьківщину ізраїльтянки Наами Іссахар, яка перебуває в російській тюрмі за звинуваченням у контрабанді наркотиків.

Виявилось, що Росія вимагає в обмін на Нааму остаточно оформити у власність російської держави Олександрівське подвір’я в Єрусалимі, повідомляє кіпрське видання Cyprys Daily Mail з посиланням на ізраїльське телебачення.

Нааму Іссахар затримали в аеропорті Москви ще у квітні 2019 року

За словами кіпрського видання, Олександрівське подвір’я розташоване в Старому місті Єрусалиму, всього в десятках метрах від Храму Гробу Господнього.

Після 1948 року, коли Старе місто перебувало під владою Йорданії, подвір’я перейшло під управління “Російського православного товариства Святої Землі” або ІППО. Але після розколу в ІППО почався конфлікт між двома групами росіян, який юридично досі неврегульований.

2015 року тодішній прем’єр-міністр РФ Медведєв організував подання владі Ізраїлю документів на юридичне оформлення власності на російську державу.

Повідомляється, що на тлі переговорів про повернення Наама Іссахаре ізраїльський прем’єр-міністр Біньямін Нетаніягу готовий розглянути прохання Москви.

Олександрівське подвір’я відоме тим, що під час розкопок на території, де воно розташоване, віднайшли багато цінних історичних будівель та святих реліквій. У першу чергу це Поріг Судних Воріт, через які пройшов Ісус Христос дорогою на Голгофу, а також невеликий лаз у фрагменті кріпосної стіни, який, ймовірно, є одним з так званих “голчаних вушок”.

Крім того, там розташовані залишки колон і арка базиліки Воскресіння Господнього часів правління Костянтина Великого, частина скелі з околиць Єрусалима, встановлена ​​безпосередньо за Порогом Судних Воріт, та частина колони базиліки Воскресіння Господнього, яка використовується як престол в центрі храму Святого Олександра Невського, що належить до подвір’я.

Очікується, що доля як Наами, так і Олександрівського подвір’я має бути вирішена під час переговорів Нетаніягу з Путіним, які відбулись 23 січня. Наразі рішення невідоме, однак під час зустрічі з мамою Наами російський президент запевнив її, що “все буде добре”.

Коментар Сerkvarium. Ця обмінна операція, очевидно, може вплинути на процес організації Патріархом Єрусалимським Феофілом ІІІ наради предстоятелів лояльних до РПЦ церков в Аммані.

Крім того, ситуація виглядає так, що Росія фактично бере в заручники іноземних громадян, аби потім обмінювати їх на певні власні преференції. Адже процес над Наамою Іссахар відомий тим, що ізраїльтянці в аеропорту підкинули гашиш. Зараз вона відбуває термін покарання 7,5 років в російській тюрмі.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини

us1

Популярні новини


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/components/com_content/models/articles.php on line 497

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/helper.php on line 359

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/tmpl/default.php on line 51
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS