У ПЦУ закликали у міжнародний День волонтера сказати “Спасибі” тим, хто допомагає ближнім

2058051220195 грудня відзначається Міжнародний день волонтерів – людей, які добровільно займаються безкорисною суспільно важливою діяльністю.

В Україні волонтерство набуло свого розквіту і надважливого значення з початком Революції гідності та російсько-української війни на Сході України, йдеться у публікації на сторінці ПЦУ у Facebook.

А багато хто допомагає ближнім і додині, зауважили у ПЦУ, навівши історію одного волонтера із Дніпра, військового капелана протоієрея Дмитра Поворотного. Нижче наводимо історію капелана.

Уся країна дізналася про нього 2015 року, коли духівник 20-го батальйону територіальної оборони Дніпропетровщини поїхав на територію бойовиків, у селище Червоний Партизан, щоб забрати і поховати тіла розстріляних українських воїнів.

Свою капеланську службу отець Дмитро Поворотний розпочав 2014 року, за покликом душі сам прийшов до військкомату: “А де я ще маю бути? Це – моя Батьківщина, треба підтримувати тих, хто її захищає, бо він тим самим виконує заповідь Божу: “Шануй батька і матір свою”. Як чоловік я не міг взяти зброю до рук, але я міг бути корисним як священник”, – пригадує капелан.

Військові духівники покликані молитися до Бога, навіть у нелюдських обставинах, завжди бути поруч. Знайти слова підтримки і втіхи для тих, чиї побратими, рідні, друзі загинули, захищаючи свою країну, впокорити темні пристрасті у людських душах. Отець Дмитро Поворотний говорить, що не знає, чи повернеться зі своєї місії живим, проте закликає стверджувати життя кожну хвилину: “Я намагаюсь побачити живі очі справжнього життя, побачити те, що надихає жити, а не вмирати”.

Нині протоієрей Дмитро як настоятель храму Пресвятої Богородиці полку “Дніпро-1” організовує парафіяльне життя та займається волонтерством. Він передає гуманітарну допомогу, опікується місцевим мирним населенням, особливо дітьми. Зокрема, священник разом з однодумцями вивозив дітей із прифронтової зони до Дніпра, аби ті побачили справжнє українське святкування Різдва Христового, а отже, стали хоч трішки щасливішими, відчули себе у безпеці.

Священник каже, що з молоддю необхідно спілкуватися і пояснювати цінність єдності: “Нам слід правдиво розповідати дітям, що є Україна, наша велика Батьківщина, одна для всіх, єдина, своя. І не просто розповідати, а й робити її такою”.

У ПЦУ закликали сьогодні, у міжнародний День волонтера, сказати “Спасибі” усім тим, хто щоденно за покликом душі виконує свою місію, не очікуючи на винагороду: “Нехай Господь благословляє вас повсякчас невичерпними духовними силами та натхненням творити добро!”

Джерело: religionpravda.com.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/components/com_content/models/articles.php on line 497

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/helper.php on line 359

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/tmpl/default.php on line 51
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS