В Україні почали діяти нові строки досудового розслідування

Fraude onderzoek rapport 330x220В Україні набули чинності норми процесуальних кодексів щодо строків досудового розслідування, які передбачає закон № 2147-VIII про зміни до Господарського, Цивільного процесуального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства України тощо.

Документ також вносить зміни до Кримінального процесуального кодексу.

Відтепер строк досудового розслідування почне спливати з моменту внесення даних до Єдиного реєстру досудових розслідувань, а не моменту повідомлення про підозру, як було раніше.

Слідчі матимуть завершити розслідування кримінального проступку максимум за півроку, кримінальний злочин невеликої або середньої тяжкості — за рік, а тяжкий чи особливо тяжкий злочин — за півтора роки.

Без змін лишили норму, згідно якої строк досудового розслідування може бути подовжений, проте загальний строк не може перевищувати певного терміну з дня повідомлення про підозру: у вчиненні кримінального проступку — 2 місяців, злочину невеликої або середньої тяжкості — півроку, вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину — року.

Щоб провести обшук, слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням. Згідно нової норми, у такому клопотанні має міститися обґрунтування того, що у людини не можна попросити віддати необхідні речі, документи і відомості добровільно. Якщо йдеться про знаряддя кримінального порушення, вилучені з обігу предмети і документи — таке обґрунтування не потрібне.

Слідчого, прокурора чи іншу службову особу зобов’язали незалежно від стадії обшуку допустити захисника чи адвоката. Усі обшуки мають проходити в присутності адвоката.

З повним переліком змін можна ознайомитися на сайті ВР.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини


Warning: filesize() [function.filesize]: stat failed for http://i1.ytimg.com/vi/iframe<span/hqdefault.jpg in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/img/phpthumb.class.php on line 3375
В Ужгороді, до святкування 70-ї річниці Великої Перемоги відбулись різні урочистості, зокрема, не обійшлося і без прихильників &la...
Як бачимо, на провокаційні та антиконституційні дії з боку Василя Брензовича та очоленого ним Товариства угорської культури Зака...
Сьогодні День народження великого українця, героя України, ідеолога українського націоналізму, голови Проводу Організації українсь...
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS