Строк досудового розслідування пропонують збільшити

126737Парламентарі планують збільшити строки досудового розслідування. Як пояснюють народні обранці, тепер силові органи у визначений час не вкладаються.

Наразі процесуальне обмеження максимального строку досудового розслідування становить 12 місяців. Це, на думку народних обранців, в окремих випадках не дає належним чином дослідити обставини кримінального провадження, дати належну правову оцінку, встановити всіх співучасників злочинів. Причина полягає у складності справ і тривалості експертиз.

«Це, зі свого боку, призводить до помилок у правовій кваліфікації, поспішного направлення кримінальних проваджень до суду або закриття кримінальних проваджень по збігу максимального дванадцятимісячного строку розслідування», — зазначають у Верховній Раді.

У зв’язку з цим група парламентарів підготувала законопроект «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо вдосконалення механізмів забезпечення завдань кримінального провадження)» (№5490). Відповідно до нього, загальний строк досудового розслідування не може перевищувати 18 місяців із дня вручення підозри у тих випадках, коли йдеться про скоєння особливо тяжкого злочину. Нині цей строк обмежено 12 місяцями.

Проектом запропоновано також збільшити до 18 місяців максимально допустимий строк тримання під вартою для випадків, коли йдеться про особливо складні кримінальні провадження щодо особливо тяжких злочинів. Зміни мають спростити роботу органів слідства, хоча і погіршать права підозрюваних.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

Дружина прем'єра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу Сара влаштувала скандал у літаку "Ель-Аль", яким вони летіли до Києва.
У Харківському інституті танкових військ досі викладає затятий прихильник "русского міра" і окупантів полковник запасу Геннадій Бо...
Президент України Володимир Зеленський закликав прем'єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу визнати Голодомор 1932-1933 років ген...
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS