Визначено порядок службового розслідування стосовно держслужбовців

124412Кабмін визначив процедуру проведення службового розслідування стосовно керівника держслужби в державному органі чи державного службовця вищого органу. Таке розслідування проводиться Нацдержслужбою або її територіальним органом за фактом подання скарги держслужбовця у разі порушення його прав, встановлених Законом «Про державну службу», або створення перешкод у реалізації таких прав із метою перевірки фактів, зазначених у скарзі.

Відповідний порядок проведення службового розслідування затверджено постановою Кабміну від 24 червня 2016 р. №393.

Службове розслідування за фактом подання анонімної скарги не проводиться.

Строк проведення службового розслідування становить не більш ніж один місяць. У разі потреби цей строк може бути збільшений, але не більш ніж до двох місяців.

Із дати надходження скарги протягом трьох робочих днів територіальний орган Нацдержслужби ухвалює рішення про проведення службового розслідування або відмову в розгляді скарги. Рішення про проведення службового розслідування оформляється наказом тероргану, копія якого надсилається суб’єктові призначення особи, стосовно якої проводиться службове розслідування.

Комісія з проведення службового розслідування утворюється у складі не менше трьох осіб. Її членам забороняється розголошувати інформацію про проведення службового розслідування.

Перед початком службового розслідування члени комісії з його проведення вручають під розписку керівникові державної служби в державному органі, в якому проводиться службове розслідування, а у разі його відсутності особі, яка виконує його обов’язки, доручення та копію наказу про проведення службового розслідування. Відповідний керівник зобов’язаний забезпечити роботу комісії з проведення службового розслідування.

Державний службовець, стосовно якого проводиться службове розслідування, може бути відсторонений від виконання посадових обов’язків.

Державний службовець, стосовно якого проводиться службове розслідування, має право:

1) надавати пояснення (зокрема письмові), а також документи, матеріали та їхні копії щодо обставин, що досліджуються;

2) порушувати клопотання про одержання і залучення до матеріалів службового розслідування документів, додаткових пояснень від осіб, яким відомі обставини, що досліджуються;

3) бути присутнім під час вжиття відповідних заходів;

4) подавати скарги на дії членів комісії з проведення службового розслідування керівникові уповноваженого органу або до суду;

5) звертатися з обґрунтованим письмовим клопотанням до голови комісії з проведення службового розслідування або керівника уповноваженого органу про виключення зі складу комісії осіб, які особисто зацікавлені у результатах такого розслідування;

6) після завершення службового розслідування ознайомитися з його висновком та матеріалами;

7) подавати зауваження під час проведення службового розслідування та до висновку щодо його проведення.

За результатами службового розслідування складається висновок.

У разі виявлення за результатами проведення службового розслідування фактів порушення державним службовцем, стосовно якого проводилося таке розслідування, прав державного службовця, встановлених законом, або створення перешкод у реалізації таких прав державний службовець, стосовно якого проводилося службове розслідування, притягається до відповідальності у порядку, встановленому законом, порушені права підлягають безумовному поновленню, а перешкоди — усуненню.

Копія висновку щодо проведення службового розслідування надсилається суб’єктові призначення для ініціювання дисциплінарного провадження.

У разі виявлення за результатами службового розслідування ознак злочину або адміністративного правопорушення повідомляється відповідним правоохоронним органам.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини


Warning: filesize() [function.filesize]: stat failed for http://i1.ytimg.com/vi/iframe<span/hqdefault.jpg in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/img/phpthumb.class.php on line 3375
Грудень 1917 року, Київ. Після проголошення Центральною Радою автономії України, свободи від Росії починає домагатися і церква.
14 січня 1882 р. народився Митрополит Іларіон (Іван Огієнко) — український вчений, єпископ, митрополит УАПЦ, предстоятель УГ...
12 січня в Україні відзначають день політв’язня. Цього дня родини ув’язнених за політичними мотивами українців вечерял...
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS