Видавництво «Ґражда» спільно з «Історичним клубом “Красне Поле”» йдуть до читача з виданням щоденника Василя Ґренджі-Донського з часів Карпатської України.

60617657 363373030957637 1374097245015638016 n«Щастя і горе Карпатської України» – це дійсні нотатки Василя Ґренджі-Донського, поета-революціонера, прозаїка-державного будівничого, журналіста-народного трибуна, повістяра-хронікера, драматурга-карпатського січовика й оборонця своєї понад усе любленої Батьківщини, якій на мить заблисло «сонце волі»...

Ці записки – це хронологія подій кількох місяців, подій, яких автор був співтворцем, а не лише постороннім глядачем.
Хронікарські записки Василя Ґренджі-Донського – це щоденна документація боротьби карпатських українців за свободу в обставинах, коли здавалося немовби всі сили диявола злучилися проти них. Ці хронікарські записки мають більшу документальну важливість від якого-небудь старовинного літопису, що на нього історики покликуються з повного достовірністю, бо писані вони були кожного дня, коли ті події відбувалися, тому і відображені в них безпосередні враження.

Публікується за виданням: Твори Василя Ґренджі-Донського. Т. 8. Щастя і горе Карпатської України. Щоденник / Літературна редакція: проф. д-р Василь Лев. – Видання Карпатського Союзу, Інк. Відділ у Вашинґтоні, Д. К., 1987. – 488 с.

"Присвячую памʼяті поляглих Борців за волю Карпатської України, що зі зброєю в руках протиставилися великій перевазі ворога, йдучи на певну смерть, і тих Героїв, що віддали своє життя за Велику Ідею в тяжких муках, безпощадно закатовані ворогом." Зірка Ґренджа-Донська.

Видання здійснено за сприяння меценатів, які побажали не афішувати своєї фінансової участі.

#ҐренджаДонський #КарпатськаУкраїна #КраснеПоле #Ґражда#Волошин

 

За матеріалами спільноти "Красне Поле"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

Під час зустрічі сторони обговорили програму підтримки Фондом порядку денного реформ в Україні.
Верховна Рада обрала народного депутата від фракції "Слуга народу" Микиту Потураєва головою постійної української делегації в Парл...
Авіакомпанія Windrose ("Роза Вітрів") виграла тендер на президентські авіаперельоти до кінця 2019 року.
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS