В Європі хочуть збудувати новий адронний коллайдер, який буде в рази потужніший

PHYSICS equation mathematics math formula science 1920x1200 e1508917839601 1024x683Європейська організація з ядерних досліджень (CERN) планує будівництво нового коллайдера.

Про це повідомляє Digital trends.

Організація планує доповнити, а потім і замінити Великий адронний коллайдер, який приніс науці підтвердження теорії про бозон Хіггса.

Новий коллайдер (названий Циркулярним) буде значно потужнішим за старий і “прокладе шлях для великих досліджень в галузі фізики елементарних частинок”.

Великий адронний коллайдер почав працювати в 2010 році і призвів до відкриття бозона Хіггса – “частинки Бога”, яку до цього ні разу не вдавалося спостерігати.

Він залишиться у робочі стані аж до 2053 року і продовжуватиме працювати на благо науки.

Новий Циркулярний коллайдер має на меті вийти за межі бозона Хіггса і заглянути в туди, куди не зміг старий прискорювач частинок.

Новий коллайдер буде значно потужніший, ніж старий.

Він буде мати в діаметрі 62 милі та споживатиме енергії до 100 ТеВ.

Вчені ще зустрінуться протягом наступних двох років, аби обговорити плани майбутнього коллайдера і дослідження фізики елементарних частинок.

Термін служби нового колайдера становитиме від 15 до 20 років. Очікується, що проектування і будівництво обійдеться в 9 мільярдів євро.

Вчені сподіваються, що більш потужний коллайдер відкриє двері в новий світ фізики.

Циркулярний коллайдер також може допомогти вченим досліджувати такі теми, як взаємодія темної матерії з антиречовиною. Ці експерименти можуть привести до кращого розуміння походження і раннього розвитку нашого всесвіту.

 

Джерело: rubryka.com

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

За дослідженнями, проведеними на замовлення ГО “Детектор медіа”, третина молодих українців не знає, як почалась війна...
Учора, 30 травня, провели засідання 41-ї сесії Берегівської міської ради VII скликання.
У суботу, 1 червня, у Міжнародний день захисту дітей народний депутат Роберт Горват зустрівся із чотирма закарпатськими школярками...
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS