Гігантський кратер під снігами Гренландії може пояснити пізній дріас

46327492 335774853640385 8619913876042940416 nБлизько 12 800 років тому, у епоху плейстоцену, Земля прогрівалася після останнього льодовикового періоду, температура повільно зростала, льодовики танули, доки раптово (мова йде про десятиліття, проте у масштабах планети це швидко), температура знову не впала на 6°С.

Це похолодання тривалістю 1000 років відоме як «пізній дріас».

Багато вчених вважали, що цю аномалію можна пояснити падінням на Землю метеорита, однак інші припускали, що причиною зміни температури була вулканічна активність чи колосальний потоп, котрий змінив кліматичні процеси на планеті. У теорії з падінням метеориту була одна велика прогалина – не було відомо кратеру, котрий мав би залишитися після такого зіткнення.

Данський дослідник Курт Кер (Kurt Kjær) вважає, що кратер діаметром у 31 кілометр, який ховається під кригою Гренландії може пояснити загадку пізнього дріасу. Наразі вченим не відомий точний вік кратера (оцінки різняться від 3мільйонів до 12 000 років). Саме гіпотетичний вік близький до 12 000 років робить кратер потенційним кандидатом на причину останнього похолодання на планеті.

Звісно встановлення віку кратера, що перебуває під шапкою криги завдання непросте, зараз Кер та його команда збирають фінансування необхідне для експедиції у Гренландію, проте навіть з необхідною сумою вченим навряд чи пощастить знайти залишки самого метеорита, натомість вони мають надію знайти мінерали, котрі під дією енергії виділеною зіткненням з небесним тілом, змінюють свої фізичні властивості (наприклад кварц).

Як заначив данець: «Зараз ще зарано напряму пов’язувати цей кратер з пізнім дріасом, але якщо ми виявимо сліди падіння метеорита та визначимо, що вік кратера становить близько 12 000 років, цей кратер буде мати велике значення для наукової спільноти»

 

Джерело: Фейсбук спільнота "Всесвіт"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Василь Бедьо ухвалив рішення про стягнення з Ужгородської міської ради 301 тис. грн. на ко...
В Україні довідковий курс долара 15 жовтня становитиме 24,53 грн/$. Таким, чином, за довгі вихідні валюта збільшиться в ціні прибл...
Не минуло й року, як українська православна церква отримала Синодальний Патріарший Томос про автокефалію і стала однією з 15 поміс...
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS