В Карпатській єпархії УАПЦ провели круглий стіл з нагоди 75-річчя відновлення єпископату Української Автокефальної Православної Церкви

 DSC0040

15 травня 2017 року, під головуванням Преосвященнійшого Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією, голови Комісії з духовності, освіти та катехізації Української Автокефальної Православної Церкви у великій актовій залі Української богословської академії в Ужгороді відбувся круглий стіл приурочений до 75-річчя відновлення єпископату УАПЦ.

Участь у заході взяли представники духовенства та парафіян Карпатської єпархії УАПЦ, професорсько-викладацького складу та студентів Української богословської академії Карпатського університету.

Захід розпочався з молитви та вступного слова Преосвященнійшого єпископа Віктора, в якому він привітав учасників заходу та побажав плідної праці в обговоренні актуальних питань правдивої історії відродження Української Автокефальної Православної Церкви під час круглого столу.

Відтак, з доповідями виступили:

Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, доктор богословських наук, доктор юридичних наук, професор, академік. Тема доповіді: «Канонічно-історичний шлях відновлення єпископату УАПЦ в 1942 – 1944 рр. та збереження апостольсько-єпископської спадковості в УАПЦ».

У своєму виступі владика Віктор зокрема зазначив: «Після масового терору, ув’язнення і фізичного знищення впродовж 1921 – 1941 рр. московським комуністично-радянським окупаційним режимом єпископату, переважної більшості духовенства та значної частини прихожан відродженої в 1917 – 1921 рр. Української Автокефальної Православної Церкви, українське церковне життя фактично було заборонено на всій території Української Радянської Соціалістичної Республіки. І тільки в умовах Другої світової війни, не зважаючи на всі лихоліття воєнного періоду та протидію німецько-фашистського окупаційного режиму, православні України розпочали черговий етап відродження своєї Української Церкви. Так у період з 1942 по 1944 рр., за погодженням із Вселенським патріархатом та з благословення Блаженнійшого Діонісія (Валеденського), Митрополита Варшавського і Волинського і всієї Православної Церкви в Польщі, священноархімандрита Почаївської Лаври, колишнього члена Святого Синоду відродженої УАПЦ (1919 – 1921) було призначено адміністратора Української Автокефальної Православної Церкви, яким став Високопреосвященнійший митрополит Полікарп (Сікорський), та відновлено (висвячено) єпископатом Православної Церкви в Польщі нових єпископів для УАПЦ.

Так впродовж 1942 – 1944 рр. канонічно було висвячено наступних нових єпископів для відродженої в 1917 – 1921 рр. Української Автокефальної Православної Церкви:

 1.     Юрія (Кореністова Олексія Васильовича, 14.03.1900 - 16.11.1979) – в м. Пінську, 08.02.1942;

 2.     Никонора (Абрамовича Никонора Никандровича, 27.07.1883 – 21.03.1969) – в м. Пінську, 09.02.1942;

 3.     Ігоря (Губу Івана Симеоновича, 21.06.1885 – 24.11.1966) – в м. Пінську, 10.02.1942;

 4.     Фотія (Тимощука Пилипа Мойсейовича, 14.11.1891 – 19.04.1974) – в м. Києві, 10.05.1942;

 5.     Мануїла (Тарановського Михайла Івановича, 14.02.1904 – 11.09.1943) – в м. Києві, 11.05.1942;

 6.     Михаїла (Хорошого Федота Никифоровича, 10.07.1885 – 18.05.1977) – в м. Києві, 12.05.1942;

 7.     Мстислава (Скрипника Степана Івановича, 10.04.1898 – 11.06.1993) – в м. Києві, 14.05.1942;

 8.     Сильвестра (Гаєвського Степана Юхимовича, 09.01.1876 – 09.09.1975) – в м. Києві;

 9.     Григорія (Огійчука Григорія Трохимовича, 25.01.1893 – 13.02.1985) – в м. Києві;

 10.   Геннадія (Шиприкевича Григорія Васильовича, 29.09.1892 – 27.10.1973)  - в м. Луцьку;

 11.   Володимира (Малець Василя, 23.04.1890 – 23.07.1967) – в м. Києві;

 12.   Платона (Артемюка Павла Федоровича, 18.12.1891 – 05.08.1951) – в м. Києві;

 13.   В’ячеслава (Лисицького Гервасія Григоровича, 08.01.1893 – 14.12.1952) – в м. Луцьку, 13.09.1942;

 14.   Сергія (Охотенка Сергія Прокоповича, 12.03.1890 – 02.10.1971) – в м. Кіровограді, 01.08.1943.

В числі висвячений в 1942 році був і майбутній Святійший Мстислав (Скрипник Іван Степанович, 10.04.1898 – 11.06.1993), Патріарх Київський і всієї України, Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви (06.06.1990 – 11.06.1993), Першоієрарх УАПЦ в Канаді (1947 – 1949), США та Діаспорі (1971/1969 – 1993).

Відповідно канонічна апостольсько-єпископська спадковість в Українській Автокефальній Православній Церкві була відновлена в 1942 – 1944 рр. в повній мірі та через спадковість єпископату збережена в УАПЦ по сьогодні» - наголосив владика Віктор.

Протоієрей Сергій Урста, доктор богословських наук, доцент, академік Міжнародної академії богословських наук.

Тема доповіді: «Український автокефальний рух в роки Другої світової війни: міфи та реалії».

У своєму виступі протоієрей Сергій Урста, зокрема, зазначив: «Таким чином аналіз історично-церковних джерел засвідчує канонічність єпископських хіротоній відродженої Української Автокефальної Православної Церкви в 1942 – 1944 рр., яка зберігається в УАПЦ по сьогодні. Надалі, зокрема, у 1995 році єпископат та духовенство УПЦ (УАПЦ) в США та УАПЦ в Діаспорі, які походили від Святішого Мстислава (Скрипника), Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ, без будь-яких застережень ввійшло до складу Константинопольської Православної Церкви. Емігруючи на Захід, у роки Другої світової війни,  у травні 1944 року всі висвячені архієреї УАПЦ отримали спеціальні офіційні довідки від Блаженнійшого Митрополита Діонісія (Валединського), у яких було зазначено, що вони отримали з його благословення канонічну єпископську хіротонію й, перебуваючи з ним та святішими православними патріархами в канонічній єдності, «належать до єпископату Святої Вселенської Православної Церкви» - відзначив доповідач.

По закінченню доповідей відбулося жваве обговорення актуальних питань з історії відродження і утвердження Української Автокефальної Православної Церкви в ХХ – ХХІ ст. ст. та канонічного відновлення і збереження до наших днів апостольсько-єпископської спадковості УАПЦ в 1942 – 2017 рр.

Участь в обговоренні прийняли: доктор богословських наук, доктор юридичних наук, професор, академік, єпископ Віктор (Бедь), доктор богословських наук, доцент, академік МАБН, протоієрей Сергій Урста,  кандидат богословських наук, архімандрит Феофан (Бурдельов), кандидат богословських наук, доцент Олександр Смолін, доктор богослов’я, доцент, протоієрей Ігор Ковальчук, магістр богослов’я, старший викладач, протоієрей Роман Бобай, архімандрит Антоній (Хвіц), протоієрей Юрій Кадар, ієрей Крістіян Рущак, протодиякон Іван Жабляк, доктор теології, доцент Марія Жабляк, магістр богослов’я, старший викладач, читець Юрій Ропонич, магістр богослов’я, старший викладач, читець Дмитро Беник, магістр богослов’я, викладач, читець Василь Біксей, магістр богослов’я, викладач, читець Максим Бережний, читець Орест Дідух, староста парафії рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги в м. Ужгороді Іван Ворон та інші.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

По Закарпатській області цієї доби буде хмарно, вночі невеликі опади, вдень часом дощ, у горах місцями мокрий сніг та сніг.
Із 1 по 10 грудня на Закарпатті очікується холодна, волога і хмарна погода з опадами. Найскладніші умови – в гірській частин...
Продовжуються роботи з капітального ремонту тротуару на проспекті Свободи в Ужгороді – від повороту до обласної лікарні і до...
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS