Закарпатські рятувальники готові боротися зі лісовими пожежами

P70904321Висока небезпека лісових пожеж може очікувати Закарпаття в зв’язку з високою температурою повітря. В попередження цієї ситуації 9 липня було проведено навчання. Як повідомило «Карпатському об’єктиву» Управління ДСНС України у Закарпатській області, близько 80 чоловік особового складу, 8 одиниць техніки та гвинтокрил ДСНС України приборкували умовну пожежу, яка сталася в лісовому масиві в урочищі Дубки біля с. Кам’яниця Ужгородського району.

 

Окрім рятувальників у тактико-спеціальних навчаннях брали участь працівники лісового господарства, медики та правоохоронці. На даному заході були присутні: голова регіональної комісії з питань ТЕБ та НС Закарпатської облдержадміністрації Михайло Рівіс, представники відділу цивільного захисту облдержадміністрації, керівники усіх пожежно-рятувальних підрозділів області районних управлінь лісового та мисливського господарства, аби ознайомитися з роботою своїх колег, перейняти їх досвід роботи і в подальшому застосовувати його на практиці.

 

За тактичним задумом: через необережне поводження з вогнем загорівся лісовий масив. Першими на боротьбу з вогнем прибула добровільна пожежна команда Ужгородського держлісгоспу. Однак, через швидке розповсюдження полум’я, самостійно ліквідувати загорання не вдавалося. Було прийнято рішення залучити до гасіння вогню рятувальників Ужгородського державного пожежно-рятувального загону та гвинтокрил ДСНС України. Умови проведення заходу були максимально наближеними до бойових. У ході тренувань керівництво декілька разів змінювало «ввідну» й таким чином спостерігало за роботою добровільних пожежних дружин Ужгородського держлісгоспу та пожежно-рятувальних підрозділів.

 

Як повідомив у своєму виступі голова регіональної комісії регіональної комісії з питань ТЕБ та НС Закарпатської ОДА Михайло Рівіс, в цілому залучені сили та засоби впоралися з поставленими завданнями. Допоки триватиме пожежонебезпечний період служби життєзабезпечення області повинні бути у стані підвищеної бойової готовності. За словами начальника закарпатських рятувальників Роман Гудака, літо цього року дуже спекотне, й нерідко по всій області спостерігається 4-й високий, а місцями 5-й, надзвичайний клас пожежної небезпеки. У такий період ймовірність виникнення пожеж в екосистемах краю значно зростає. На сьогодні в краї вже зареєстровано 450 пожеж в екосистемах, 14 з яких – безпосередньо у лісових масивах. На щастя, всі пожежі були вчасно виявлені й погашені у короткі строки. Складність гасіння таких пожеж полягає у географічному, а саме гірському розташуванні лісових масивів, де техніка не завжди здатна доїхати до безпосереднього осередку пожежі. Цьому підтвердженням є і використання гвинтокрилу Мі-8, обладнаного водозливним пристроєм, за допомогою якого можна подавати речовини для гасіння вогню безпосередньо в осередок пожежі.

 

Разом з тим рятувальники та лісники покладають надію на свідомість та обережність у поводженні з вогнем, а також дотримання правил поведінки у лісових масивах мешканцями та гостями нашої області. Природу слід оберігати, й не завдавати їй непоправної шкоди, адже на відновлення лісового фонду потрібні десятиліття.

 

Джерело: Карпатcький об'єктив

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини

Усі новини

us1

Популярні новини

Президент Володимир Зеленський призначив Ігоря Бондаренка головою Закарпатської обласної державної адміністрації.
Бізнес та житлова нерухомість Андрія Андріїва у Відні. Кошти, які брати Андріїви заробляють на бюджеті Ужгорода нелегально вивозят...
Мешканці Закарпаття, гості, туристи, а також водії, які транзитом перетинають наш край, часто скаржаться на якість дорожнього покр...
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS