Єдиний склад з боєприпасами на Закарпатті знаходиться поблизу Берегова

p 369003 1 slidertop2Після резонансних вибухів на складах з боєприпасами в Україні таке сусідство викликає занепокоєння у місцевих мешканців. Однак військові твердять, що все спокійно, причини для хвилювання немає.

Однак буквально кілька днів тому було виявлено, що на небезпечному об'єкті не працювала сигналізація... Отже, не все так ідеально?

Ще у 2006 році після трагічних подій на військових складах поблизу Новобогданівки журналісти вирішили з’ясувати, у якому стані перебуває єдиний в області військовий складпоблизу села Гать Берегівського району. Тоді у військовому комісаріаті області розповіли, що на цьому складі були перевірені умови зберігання боєприпасів у плані протипожежного стану. Проблем зі зберіганням боєприпасів не виявили.

"Склади охороняє виїзний караул Мукачівської 128-ї механізованої бригади. Отож, склади поблизу с. Гать небезпеки для населення не становлять", - заявили військові.

На Берегівщині склад з боєприпасами утворився ще на початку 2000-х років, після того як на Закарпатті розформовували деякі військові частини у Виноградові, Тячіве тощо. А всі основні боєприпаси місяцями звозил на територію військової частини А 1556 неподалік сіл Гать Берегівського та Жнятино Мукачівського районів.

Село Гать знаходиться від складів на відстані приблизно 500 метрів. Зброя там "запакована" у підземні бункери та склади. Територію бази доручили охороняти військовослужбовцям.

Снаряди з Берегівщини одного часу почали вивозити на Луганщину, на утилізацію. Однак на повне розформування складу не вистачило грошей. Тому в лісі, за кілька кілометрів від траси Мукачево-Берегово, й досі чергують військовослужбовці.

Військові твердять, що боєприпаси не становлять серйозної загрози. Тим паче, що всі вони поховані у спеціальних бункерах під землею, а у складах на поверхні нічого не зберігається. На випадок виникнення надзвичайної ситуації тут чергують дві пожежні машини. А сам об'єкт охороняють шестеро військовослужбовців.

Однак у серпні 2018 року представники Служби безпеки України прибули на об'єкт для перевірки периметральної охоронної сигналізації, її наявності та працездатності. І виявили значні порушення. За це в судовому порядку покарано прапорщика, який перебував у добовому наряді по охороні складів ракетно - артилерійського озброєння та інженерних боєприпасів військової частини А1556 (село Гать Берегівського району Закарпатської області).

"Під час зазначеного огляду встановлено, що периметральна сигналізація знаходиться в несправному стані, не покриває весь периметр охорони, є 3 місця для установки 6 датчиків, але датчики не встановлені; сигналізаційна система з моменту встановлення повноцінно не працювала і не могла працювати. Однак, згідно з табелем постів і постової відомості від 7 серпня 2018 прапорщик до початку проведення огляду про несправності сигналізаційною системи командуванню не доповів", — сказано в судовому рішенні.

Суд визнав прапорщика винним і постановив накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 2 465 гривень - за приховування інформації щодо непрацюючої сигналізації на складі ракетно-артилерійського озброєння біля Берегово Закарпатської області. Про це йдеться в рішенні суду від 19 вересня 2018 року.

Джерело: Мukachevo.net

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

За дослідженнями, проведеними на замовлення ГО “Детектор медіа”, третина молодих українців не знає, як почалась війна...
Учора, 30 травня, провели засідання 41-ї сесії Берегівської міської ради VII скликання.
У суботу, 1 червня, у Міжнародний день захисту дітей народний депутат Роберт Горват зустрівся із чотирма закарпатськими школярками...
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS