В Ужгороді оселився рідкісний червонокнижний птах (ФОТО)

DSC07467 копияНа річці Уж поселився новий мешканець - чорний лелека (Ciconia nigra). Незважаючи на поширення виду майже по всій тереиторії Євразії, в Україні він має статус рідкісного та занесений до Червоної книги. 

Головними причинами скорочення числельності види фахівці називають через вирубування лісів, меліорацію лісових угідь. В омолоджених лісах, не знайшовши старого дерева, лелеки будують гнізда на молодих деревах, у яких під вагою гнізда ламаються гілки і гнізда з яйцями або пташенятами падають на землю.

Чисельність виду в Європі сягає 7,8–12 тис. пар. В Україні чисельність досягає 400–450 пар, з яких в Закарпатті мешкає − 30–40.

Тож ужгодоці мають змогу помилуватися цим граціозним та, на превеликий жаль, рідкісним птахом. Сьогодні його полювання можна було спостерігати між пішохідним мостом та мостом Масарика.

DSC07467 копия

 

DSC07437 копия

 

DSC07436 копия

 

DSC07428 копия

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

22 січня 2019 року, в м. Ужгороді на площі Народній, у свято Дня соборності України, 100-річчяурочистого проголошення Акту Злуки в...
Возлюблені у Господі брати і сестри! Любі співвітчизники та земляки-закарпатці!
Відео-сюжет з проповіді Преосвященнішого Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією П...
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS