До уваги закарпатців, в яких немає газових лічильників

0799Нові норми споживання газу Закарпатці, в яких відсутній лічильник, сплачують за послуги газопостачання відповідно до встановлених державою норм споживання природного газу.

 

Норми споживання встановлюються Кабінетом Міністрів України. Зокрема, 24 березня 2016 року опублікована і набула чинності Постанова КМУ № 203 «Про норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників», - повідомляє ПАТ "Закарпатгаз".

 

Відповідно до прийнятої  Кабінетом Міністрів Постанови №203 з 24 березня 2016 року норми споживання природного газу у випадку відсутності лічильника становлять: 

  • 1. за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання – 4,4куб. м  у місяць на одну особу;
  • 2. за наявності плити газової у разі відсутності централізованого гарячого водопостачання – 7,1 куб. м  у місяць на одну особу;
  • 3. за наявності газової плити та газового водонагрівача – 14 куб. м у місяць на одну особу.

 

До того ж, окремою Постановою Кабінет Міністрів України скасував  дію попередньої - № 619 від 8 червня 1996 року про норми споживання без лічильників (з усіма подальшими змінами до неї).

 

«Суперечки та розбіжності, пов’язані з використанням норм, виникли не внаслідок встановлення газопостачальними та газорозподільними підприємствами додаткових тарифів чи доплат, а стали результатом непродуманих дій уряду та банального популізму при прийнятті власних нормативно-правових актів, які прямо суперечать один одному», - повідомив заступник голови правління з обліку газу ПАТ «Закарпатгаз» Олександр Голуб.

 

Кабмін в Постанові №203 зобов'язав Міністерство енергетики та вугільної промисловості підготувати порядок, в якому буде зазначено, яким чином слід врегулювати перерахунок вартості газу, спожитого за час дії вже скасованої постанови з заниженими нормами. Як тільки міністерство підготує та затвердить такий порядок, всі учасники газового ринку розпочнуть його виконання.

 

ПАТ «Закарпатгаз» і надалі закликає клієнтів не відмовлятися від установки безкоштовних лічильників газу. Покласти край суперечкам про норми споживання можливо лише при його стовідсотковому комерційному обліку.

 

Джерело: Karpat news

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Василь Бедьо ухвалив рішення про стягнення з Ужгородської міської ради 301 тис. грн. на ко...
В Україні довідковий курс долара 15 жовтня становитиме 24,53 грн/$. Таким, чином, за довгі вихідні валюта збільшиться в ціні прибл...
Не минуло й року, як українська православна церква отримала Синодальний Патріарший Томос про автокефалію і стала однією з 15 поміс...
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS