В Закарпатті зростає ризик захворіти на туберкульоз в ранньому дитячому віці - немає вакцини

bcg030216В Закарпатті – гострий дефіцит на вакцину проти туберкульозу для новонароджених - БЦЖ. Батьки б’ють на сполох – у пологових будинках, де б в ідеалі, новонародженим діточкам мали б робити обов’язкове щеплення, таких щеплень просто немає. За інформацією «СЗ», пологові будинки в значній кількості районів області, включаючи, до прикладу, Виноградівський, Іршавський, Воловецький, Великоберезнянський (перелік можна продовжувати) або взагалі не мають вакцини, або ж її кількість на критично низькому рівні.

 

До редакції «Срібної Землі» звернувся чоловік, батько двохмісячної дитини. Він зазначає, що щеплення в пологовому будинку не робили, оскільки вакцини не було: «Лікарі направляють батьків в Мукачево чи в Ужгород.  Там, зрозуміло, треба домовлятися, зрозуміло, що це буде не безкоштовно. З іншого боку, ризиковано везти маленьку дитинку в лікувальні заклади, які зараз й так переповнені хворими. Якщо  дитині до  двох-трьох місячного віку не дадуть вакцину БЦЖ, то вже потім їй треба буде робити пробу манту, що перевірити, чи дитинка вже, не дай Бог, не заразилася. В мене є знайомі, дітям яких  вже сім-десять місяців, але необхідну вакцину вони так і не отримали».

 

Дефіцит вакцини БЦЖ є у всіх регіонах України. При чому, не перший рік – відзначав міністр охорони здоров’я О.Квіташвілі у серпні 2015-го. Причина, на думку міністра – вакцина в останні роки не закуповувалася взагалі, або в менших об’ємах, ніж було потрібно.  Міністр також зазначав, що обласні органи влади повинні приймати рішення про закупку лікарських засобів за рахунок місцевих бюджетів. Хоча – забезпечення вакциною – прямий обов’язок вітчизняного МОЗ.

 

Це при тому, що в Україні, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я один із найнижчих показників лікування туберкульозу в світі. Україна на сьогодні є на другому місці в Європі по захворюваності й смертності від туберкульозу – кожну годину в країні помирає чотири людини, а хворобу виявляють у нового пацієнта.

 

Коли в державі десятиліттями йде епідемія туберкульозу, а для найменших діток, які особливо чутливі до інфекцій, виявляється, немає вакцин – це більше ніж злочин.

 

Олексій Шафраньош, «СЗ» 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/components/com_content/models/articles.php on line 497

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/helper.php on line 359

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/tmpl/default.php on line 51
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS