Будапешту вкотре доводиться "замирювати" розсварених лідерів угорців Закарпаття (ФОТО)

100411022020Йдеться про черговий виток загострення конфлікту між керівництвом двох найвпливовіших угорських організацій краю – Товариством угорської культури Закарпаття (ТУКЗ, KMKSZ) та Демократичної спілки угорців України (ДСУУ).

Про це інформують джерела видання, наближені до керівництва ТУКЗ.

Напередодні візиту П.Сійярто в Україну, який відбувся 7 лютого, до Ужгорода з неофіційним візитом прибула Каталін Сілі (уповноважена прем'єр-міністра Угорщини з питань автономізації угорських громад Карпатського басейну – ред.), яка провела зустріч з лідерами угорців Закарпаття, де були присутні також голова ТУКЗ (KMKSZ) Василь Брензович та лідер ДСУУ Ласло Зубанич.

Головна тема зустрічі — обговорення перспектив діяльності угорських політичних організацій Закарпаття, а також оцінка їх реальних можливостей напередодні місцевих виборів, які мають відбутися восени 2020 року.

Каталін Сілі передала присутнім основний меседж Будапешта – консолідація на Закарпатті всіх угорських сил і висунення єдиних кандидатів, які мають найбільші шанси на перемогу у своїх округах. Іншими словами, ТУКЗ та ДСУУ мають узгодити спільних кандидатів, організувати роботу передвиборчих штабів та ефективно використовувати кошти, які «будуть виділені» для підготовки до виборів.  

Голова ТУКЗ Василь Брензович підтримав пропозицію, але за умови, що головними і надалі залишатимуться представники саме його організації, а завдання ДСУУ зводитиметься виключно до беззаперечної підтримки всіх прийнятих ним рішень.

Проти такого об’єднання, яке не передбачає рівних умов, одразу виступив Ласло Зубанич, звинувативши ТУКЗ у нецільовому використанні коштів угорських благодійних фондів та провальній виборчій кампанії 2019 року, коли вперше за багато років представник угорців так і не потрапив у Верховну Раду.

Крім того, лідери ДСУУ наголосили представнику Будапешта, що закарпатські угорці вимагають нових облич і готові взяти на себе повну відповідальність за майбутні вибори, після чого сталася усна перепалка між оточенням пана Брензовича та представниками ДСУУ.

У конфлікт втрутилась Каталін Сілі, яка пообіцяла донести всі пропозиції до урядових кіл Угорщини, де і вирішуватиметься стратегія підготовки до майбутніх місцевих виборів в Україні, попросивши присутніх знайти консенсус в проблемних питаннях.

До речі, сам Василь Брензович активно готується до майбутніх виборів голови ТУКЗ, які мають відбутись навесні цього року, перебудовуючи свою команду та намагаючись згладити негатив від минулорічних скандалів щодо фінансових афер, чуток від втрати впливу всередині організації.

Варто зазначити, що, за інформацією видання від джерел в керівництві угорських організацій Закарпаття, офіційний Будапешт ще не визначився, кого підтримувати на майбутніх виборах лідера ТУКЗ – ключової і стратегічно важливої структури для збереження впливу у регіоні, розглядаючи також кандидатури першого заступника голови Закарпатської обласної ради Йосипа Борто та сільського голови с.Перехрестя Виноградівського району Іштвана Добші, який, як з’ясовується, має чимало лобістів в уряді Віктора Орбана.

 

Зустріч Каталін Сілі з лідерами угорців Закарпаття, 31 січня, м.Ужгород

Джерело: zakarpattya.net.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини


Warning: filesize() [function.filesize]: stat failed for http://i1.ytimg.com/vi/iframe<span/hqdefault.jpg in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/img/phpthumb.class.php on line 3375
Паралізовані закупівлі життєво важливих ліків і призначення голови Національної служби здоров'я України; епопея з костюмами для ме...
Один з найстаріших мешканців Дубового – Іван Дмитрович Магей – 27 травня святкує 90-літній ювілей. З цієї нагоди ми завітали до ім...
Світ лихоманить від поширення пандемії коронавірусу COVID-19.
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS