Медики Закарпаття масово виїжджають закордон

p 112088 1 newsmiddleЗакарпатські лікарі і раніше виїжджали працювати за кордон. У першу чергу до сусідніх країн - в Угорщину та Словаччину, адже тут не мали проблем із знанням мови. Але якщо у минулі роки цей процес був майже непомітним, то нині медики просто масово пакують валізи і їдуть геть з рідної країни. Чимало назавжди.

 

Особливо багато медиків за останній час виїхало з Берегівщини. Про це нещодавно заявив Василь Скрип, який до недавнього часу очолював управління охорони здоров'я Закарпатської ОДА. Нібито за три місяці – звільнилося понад 60 лікарів, більшість для працевлаштування за кордоном.

 

Підтвердити або спростувати цю інформацію Mukachevo.net звернулося до головного лікаря Берегівської ЦРЛ Івана Малеша.

 

– Справді, за шість місяців цього року з нашої лікарні звільнилося 86 працівників. Але це не лише медики, лікарі, а й медсестри, технічний персонал. Серед них власне лікарів-фахівців семеро. Не всі з них виїхали за кордон – деякі працюють у приватних клініках.  

 

Тому інформація, розповсюджена у ЗМІ не зовсім вірно відображає дійсність. Утім проблема існує, і викликає занепокоєння.

 

Найголовніша причина звільнень – мала заробітна плата. Дивіться: до нас у лікарню цього року нам направили після інтернатури лише двох лікарів – педіатра та стоматолога. Не дивно, що молоді фахівці не бажають йти працювати – початкова зарплата в них нині складає 1550 гривень.  Натомість у Словаччині молодий лікар може одразу розраховувати на зарплату у 1000 євро на місяць, – зазначає Іван Малеш.

 

Саме до Словаччини прямують й більшість закарпатських медиків, які вирішили виїхати працювати за кордон. Адже там визнають диплом, отриманий в Україні, без додаткової нострифікації. 

 

– Аби зберегти кадри потрібно проводити індексацію зарплати –і не лише для лікарів, а для всього персоналу лікарні.  Наразі кілька населених пунктів Берегівщини – взагалі не мають навіть фельдшерів в амбулаторіях. Це Дийда, Гут, Боржава, Шом та інші. Є вакансії і в центральній лікарні. Зокрема це терапевти, педіатри тощо.   І знову проблема, у першу чергу, в малій заробітній платі. Людей потрібно зацікавити не покидати робочі місця. Це питання слід вирішувати на державному рівні. Адже ситуація досить складна – масових звільнень поки що немає, але з розмов лікарів чую про це практично щодня... І така ситуація не лише на Берегівщині, а по всьому Закарпаттю, – каже Іван Малеш. 

 

Джерело: Mukachevo.net

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини

Усі новини

us1

Популярні новини

Президент Володимир Зеленський призначив Ігоря Бондаренка головою Закарпатської обласної державної адміністрації.
Бізнес та житлова нерухомість Андрія Андріїва у Відні. Кошти, які брати Андріїви заробляють на бюджеті Ужгорода нелегально вивозят...
Мешканці Закарпаття, гості, туристи, а також водії, які транзитом перетинають наш край, часто скаржаться на якість дорожнього покр...
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS