Вода у криницях жителів Перечинщини після паводку – не придатна для пиття. Вже є випадки отруєння

eb38db1fcc403659b4b2a08c57c8810d XLРазом з мостом велика вода зруйнувала трубу водопостачання 9-ти будинків, а відновити її, поки переправу не полагодять – не вийде.

Сьогодні у селі працює комісія з Держекоінспекції, вони беруть зі шкіл та садочків воду на експертизу.

Проводять одразу два аналізи, на бактеріологічний та хімічний склад води.

У школі навчається 135 дітей, чверть з них харчуються у столовій, де використовують криничну воду. Дирекція каже, колодязь був під зав’язку наповнений ґрунтовими водами, якими б не були результати експертизи, днями його осушать.

Санепідеміологи проводять перевірку води в усіх громадських закладах підтоплених населених пунктів Перечинського району. Результати досліджень будуть не раніше, як за 4 доби.

Щоб вода у криницях знову стала придатною для вживання, фахівці ДСНС повинні відкачати з неї всю воду і знезаразити. Поки, рятувальники працюють у сусідньому селі Порошково. У Тур’ю Поляну обіцяють приїхати до кінця тижня.

Після осушення криниці, санепідеміологи, кидають на дно спеціальні таблетки, які роблять воду придатною до пиття за кілька годин.

Для того, щоб фахівці приїхали у приватні домогосподарства, необхідно написати заяву в сільраду.

З 5-ти сільських містків вціліли лише 2-а – інші забрала стихія. Ось цей, повністю розтрощивши, вода прибила до берега, а всі металеві кріплення та деталі – розкидало течією по ріці на кількадесят метрів.

Люди, які мешкають на іншому березі ріки, щоб дійти на роботу чи до найближчої лікарні – змушені долати кілометрові дистанції по вузеньких прибережних стежках, які пролягають через хащу.

Швидка сюди не доїде, а з дитиною у візку, до амбулаторії не дійдеш. Люди переймаються, що відрізаними від цивілізації залишатимуться ще довго.

Навіть міст, який місцеві власними силами врятували, закріпивши до міцного дерева тросами, досі на них і тримається, хлюпаючись у воді. До ремонту досі ніхто не приступив.

Сільський голова каже: збитки ще підраховують, тож і грошей на відновлення споруд – нема. Проте сьогодні вже почали реставрацію найбільшого мосту на початку села.

Коли почнуть ремонт інших мостів у сільраді не знають, кажуть за попередніми підрахунками відновлення однієї переправи потягне щонайменше на мільйон 400 тисяч гривень, яких у сільському бюджеті – нема.

Місцеві кажуть: більшість наслідків паводку можуть ліквідувати власними силами. Вже майже вичистили двори, підвали і будинки від намулу, врятували на городах, що вдалось, відновили огорожі та паркани. Проте мости, без залучення спецтехніки і значних сум грошей, відремонтувати не зможуть, тому готові долучитись до робіт фізично, бо гуртом ефективніше.

 

Джерело:kanalsirius.tv

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини

us1

Популярні новини

У період із 2014 року по травень 2018-го на сайті РИА "Новости-Украина", де головним редактором був скандальний Кирило Вишинський,...
Сьогодні, 9 липня, в Закарпатську область з робочим візитом прибула делегація провінції Юньнань Китайської Народної Республіки, як...
Вартість проведення параду на День Незалежності буде приблизно в 10 разів нижчою, ніж озвучена президентом України Володимиром Зел...
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS