У техогляд авто в Україні хочуть включити позапланові перевірки

sharovaya opora 5 1024x768Обов’язковий техогляд в Україні сьогодні повинні проходити тільки автобуси, вантажівки та автомобілі таксі.

Однак Мінінфраструктури розробило Законопроект, який передбачає внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері безпеки експлуатації колісних транспортних засобів.

Перш за все, пропонується ввести обов’язковий техогляд для власників особистого легкового автотранспорту. Що ж стосується комерційних автомобілів, то тут законопроектом передбачено посилення контролю за технічним станом – проведення періодичних перевірок. Крім того, такі машини хочуть обладнати тахометрами для контролю режиму роботи і відпочинку, а вантажівки – ще і обмежувачами швидкості.

Законопроект поки винесено на обговорення, після чого повинен бути затверджений Кабміном і тільки після цього направлений до Верховної Ради. Багато з недовірою ставляться до проекту закону, так як вважають, що він відновить корупцію в сфері техогляду. І тут саме час зазначити, що Законопроектом передбачається посилення відповідальності за порушення за «лівий» обов’язковий техогляд. Станціям-порушникам загрожує штраф до 200 неоподатковуваних мінімумів, а за повторне порушення – позбавлення ліцензії на проведення техогляду строком до 5 років.

Відзначимо, що за січень – квітень 2019 року в Україні сталося 47 445 ДТП, в результаті яких 7804 особи травмовано та 822 загинуло. У 35% випадках причиною ДТП стало перевищення швидкості, 20% – порушення правил маневрування, 8% – недотримання правил проїзду перехресть, ще 8% – проїзду пішохідних переходів, також в 8% ДТП причиною стало недотримання безпечної дистанції, зазначає Інтерфакс Україна.

 

Джерело:mmr.net.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини

us1

Популярні новини


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/components/com_content/models/articles.php on line 497

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/helper.php on line 359

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/tmpl/default.php on line 51
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS