Ірина Констанкевич: Заклади вищої освіти в Україні мають отримати реальну фінансову автономію

14232536 10155181408992598 8963801499783146065 nВищі навчальні заклади України мають отримати можливість розпоряджатися коштами, отриманими внаслідок надання платних послуг.

Про це заявила народний депутат Ірина Констанкевич під час засідання Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти, - інформує її прес-служба.

За її словами, першим вагомим кроком у тому, щоб надати можливість реалізувати прогресивні ідеї, закладені в законах «Про вищу освіту», «Про освіту» проголосити реальну автономію університетів, яка безпосередньо пов’язана фінансовою автономією, є ухвалення законопроекту № 8530 «Про внесення змін до статті 13 Бюджетного кодексу України щодо коштів закладів вищої освіти».

Документ підготували укропівці Ірина Констанкевич, Тарас Батенко, Олександр Дубінін, Віктор Шевченко, Валентин Дідич та Олександр Шевченко.

«Законопроектом передбачається внести зміни у частині зарахування коштів, що надходять від платних послуг в освітній, дослідницькій, винахідницькій, патентній, мистецькій тощо, на рахунки, які не є спецфондами», – зауважила представниця «Українського об’єднання патріотів».

За її словами, автономія закладів вищої освіти, яка передбачена Законом України «Про вищу освіту», на жаль, через правові колізії заблокована Бюджетним кодексом.

З огляду на це, Комітет з питань науки і освіти рекомендував парламенту ухвалити за основу проект закону № 8530.

 

Джерело:vnz.org.ua

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

Є легенда, як хтось із радянських слідчих спересердя запитав Чорновола: "Ну добре, от уявімо, є ваша незалежна Україна. І ким ви т...
Режим надзвичайної ситуації введений до 24 квітня, - Кабмін.
Проведення цьогорічного ЗНО та вступної кампанії буде перенесено на на більш пізні дати.
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS