«Приват» через суд відмінив штраф АМКУ на суму 327 млн грн

050320191412Апеляційний суд скасував рішення Антимонопольного комітету України за змовою на нафтових аукціонах «Укрнафти» щодо «НПК-Галичина» (Дрогобицький НПЗ, Львівська обл.), в результаті якого компанія була оштрафована на 326,9 млн грн.

Про це пише enkorr з посиланням на постанову Північного апеляційного господарського суду від 15 лютого.

Незаконними визнані 10 пунктів рішення від 26 березня 2017 року, яким АМКУ звинуватив «НПК-Галичина» в змові з іще п'ятьма компаніями з орбіти «Привату» і спотворенні результатів нафтових аукціонів «Укрнафти» в період з березня по липень 2015 року. При цьому незаконними визнані тільки ті пункти рішення, які стосуються «НПК-Галичина».

Суд прийшов до висновку, що АМКУ звинуватив компанію в змові без проведення аналізу об'єктивних ринкових чинників, які могли бути причиною схожого поведінки учасників торгів, а сам факт спотворення результатів торгів не було підтверджено.

«Антимонопольним комітетом в своєму рішенні не досліджувалися і не встановлювалися такі об'єктивні чинники, які безпосередньо впливають на поведінку учасників торгів, як ціни на нафту і нафтопродукти, станом на дату проведення торгів, ціни нафти на світовому ринку, коливання їх і курсу національної валюти» , – сказано в рішенні суду.

При розгляді справи суд узяв до уваги висновки судово-економічної та товарознавчої експертизи, призначеної за аналогічним позовом «Укртатнафти». Цю експертизу проводив Київський науково-дослідний інститут судових експертиз, підлеглий Мінюсту.

Експерти інституту прийшли до висновку, що стартова ціна на п'яти аукціонах березня-липня 2015 року «не відповідала світовим цінам на нафту».

«Це додатково підтверджує той факт, що Антимонопольним комітетом не проводився аналіз на ринку нафти. Отже, результати біржових аукціонів з продажу нафти №197-200 пройшли з уроахуванням об'єктивних обставин, які не спотворювалися», – сказано в судовому рішенні.

АМКУ ж свої звинувачення щодо змови «НПК-Галичина» та інших учасників торгів засновував на тому, що ці компанії були пов'язані між собою і координували свої дії на торгах. В якості підтвердження, Антимонопольний комітет вказував, що різні компанії-покупці представляли одні і ті ж люди, а учасники торгів отримували гроші для оплати біржових внесків з одного джерела.

Нагадаємо, в 2017 році всі відповідачі по справі АМКУ оскаржили свої штрафи в судах. У серпні 2017-го суд першої інстанції скасував рішення щодо «Укртатнафти» (Кременчуцький НПЗ, Полтавська обл.) і «НПК-Галичина». У справі «Укртатнафти» на стороні АМКУ виступила Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП), яка розслідує розкрадання коштів «Укрнафти», в тому числі на цих аукціонах.

Саме на них у березні-липні 2015 року «Укрнафта» фактично безкоштовно передала свою нафту, істотно наростивши дебіторську заборгованість. Сумарно на вищезазначених п'яти аукціонах «Котлас», «Прикарпатьенефтетрейд», «Гарант-УТН» і «Галнафта» купили і не оплатили нафту на 6,6 млрд грн. Тільки через рік, в липні 2016-го «Укрнафта» звернулася до суду проти цих компаній (а також проти «Техтрейд груп», що купила нафту на серпневому аукціоні в 2015 році) по стягненню сумарно 7,6 млрд грн боргів. Ці гроші в «Укрнафту» так і не повернуті, а НАБУ проводить розслідування у справі розкрадання цих коштів.

 

Джерело:mind.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

Початок весни – золота пора для квіткових браконьєрів. Близько 20 мільйонів пролісків знищують щороку в Україні саме на по...
За інформацією про стрілянину поблизу одного з торгівельних приміщень на проспекті Свободи в Ужгороді правоохоронці проводять пере...
26 лютoгo, o 20:50 в oперативнo-рятувальну службу Закарпаття надiйшла iнфoрмацiя, щo в райoнi гoри Гoверла Рахiвськoгo райoну пiд...
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS