«Приват» через суд відмінив штраф АМКУ на суму 327 млн грн

050320191412Апеляційний суд скасував рішення Антимонопольного комітету України за змовою на нафтових аукціонах «Укрнафти» щодо «НПК-Галичина» (Дрогобицький НПЗ, Львівська обл.), в результаті якого компанія була оштрафована на 326,9 млн грн.

Про це пише enkorr з посиланням на постанову Північного апеляційного господарського суду від 15 лютого.

Незаконними визнані 10 пунктів рішення від 26 березня 2017 року, яким АМКУ звинуватив «НПК-Галичина» в змові з іще п'ятьма компаніями з орбіти «Привату» і спотворенні результатів нафтових аукціонів «Укрнафти» в період з березня по липень 2015 року. При цьому незаконними визнані тільки ті пункти рішення, які стосуються «НПК-Галичина».

Суд прийшов до висновку, що АМКУ звинуватив компанію в змові без проведення аналізу об'єктивних ринкових чинників, які могли бути причиною схожого поведінки учасників торгів, а сам факт спотворення результатів торгів не було підтверджено.

«Антимонопольним комітетом в своєму рішенні не досліджувалися і не встановлювалися такі об'єктивні чинники, які безпосередньо впливають на поведінку учасників торгів, як ціни на нафту і нафтопродукти, станом на дату проведення торгів, ціни нафти на світовому ринку, коливання їх і курсу національної валюти» , – сказано в рішенні суду.

При розгляді справи суд узяв до уваги висновки судово-економічної та товарознавчої експертизи, призначеної за аналогічним позовом «Укртатнафти». Цю експертизу проводив Київський науково-дослідний інститут судових експертиз, підлеглий Мінюсту.

Експерти інституту прийшли до висновку, що стартова ціна на п'яти аукціонах березня-липня 2015 року «не відповідала світовим цінам на нафту».

«Це додатково підтверджує той факт, що Антимонопольним комітетом не проводився аналіз на ринку нафти. Отже, результати біржових аукціонів з продажу нафти №197-200 пройшли з уроахуванням об'єктивних обставин, які не спотворювалися», – сказано в судовому рішенні.

АМКУ ж свої звинувачення щодо змови «НПК-Галичина» та інших учасників торгів засновував на тому, що ці компанії були пов'язані між собою і координували свої дії на торгах. В якості підтвердження, Антимонопольний комітет вказував, що різні компанії-покупці представляли одні і ті ж люди, а учасники торгів отримували гроші для оплати біржових внесків з одного джерела.

Нагадаємо, в 2017 році всі відповідачі по справі АМКУ оскаржили свої штрафи в судах. У серпні 2017-го суд першої інстанції скасував рішення щодо «Укртатнафти» (Кременчуцький НПЗ, Полтавська обл.) і «НПК-Галичина». У справі «Укртатнафти» на стороні АМКУ виступила Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП), яка розслідує розкрадання коштів «Укрнафти», в тому числі на цих аукціонах.

Саме на них у березні-липні 2015 року «Укрнафта» фактично безкоштовно передала свою нафту, істотно наростивши дебіторську заборгованість. Сумарно на вищезазначених п'яти аукціонах «Котлас», «Прикарпатьенефтетрейд», «Гарант-УТН» і «Галнафта» купили і не оплатили нафту на 6,6 млрд грн. Тільки через рік, в липні 2016-го «Укрнафта» звернулася до суду проти цих компаній (а також проти «Техтрейд груп», що купила нафту на серпневому аукціоні в 2015 році) по стягненню сумарно 7,6 млрд грн боргів. Ці гроші в «Укрнафту» так і не повернуті, а НАБУ проводить розслідування у справі розкрадання цих коштів.

 

Джерело:mind.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

В Ужгороді під час прогулянки вулицею Панькевича місцеві жителі виявили два предмети ззовні схожі на вибухонебезпечні, які виявили...
28.02.2019 відбулась зустріч завідувача кафедри військової підготовки Ужгородського національного університету В.В.Олійника зі сту...
25.02.2019 у Закарпатському НДЕКЦ МВС України було проведено семінарське заняття для студентів 3-го курсу юридичного факультету Ка...
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS