"НАФТОГАЗ" ВИГРАВ АРБІТРАЖ У ГАЗІ ПРОТИ РОСІЇ ЩОДО ВТРАТИ АКТИВІВ У КРИМУ

010320191348Росія повинна надати українській компанії компенсацію, яка становить приблизно 5 млрд доларів.

Українська компанія "Нафтогаз" виграла арбітраж у Гаазі про визнання РФ винною у втраті компанією активів через анексію Криму.

Про це заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв під час брифінгу.

"Нафтогаз України отримав рішення арбітражу у міста Гаага, де розглядалось питання позову Нафтогазу до РФ щодо втрачених активів у Криму та на шельфі Чорного моря. Рішення є позитивним. Ми змогли довести в трибуналі, що юрисдикція з захисту інвестицій розповсюджується на цей випадок, по-друге, ми змогли довести, що Росія як держава винувата у втраті цих активів і має за це відповідати, тобто надати компенсацію", - наголосив він.

За словами Коболєва, попередньо сума компенсації оцінюється у приблизно 5 млрд доларів США.

"Остаточне рішення щодо суми буде предметом наступного слухання, яке ми очікуємо цього року, і сподіваємось на початку наступного року отримати рішення щодо суми компенсації", - додав очільник НАК.

Окрім цього Коболєв заявив, що захоплення активів "Нафтогазу" відбулося в момент анексії Криму Росією.

"На моє переконання, операція щодо Криму готувалась заздалегідь. Тому що спланувати такі речі, як спроби створити документальну базу, що якісь активи забирали до анексії, така думка за ніч не народжується, і явно доводить вчергове, що Росія планувала операцію із захоплення Криму задовго, як вона почалась", - резюмував він.

Нагадаємо, 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити "Нафтогазу" понад 4,6 мільярда доларів США за недопоставлені обсяги газу для транзиту, передбачені двосторонніми угодами. Раніше суд підтвердив борг української компанії за поставки газу на суму понад два мільярди доларів США. В підсумку за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями щодо поставки й транзиту газу "Газпром" мусить доплатити НАК 2,56 мільярда доларів. 21 березня "Газпром" оскаржив також рішення арбітражу щодо контракту на поставку газу. Так само на початку березня в "Газпромі" попередили про початок розірвання двосторонніх угод з українською стороною.

У липні 2018 року "Нафтогаз" подав до Стокгольмського арбітражу другий позов проти "Газпрому". Українська компанія вимагає переглянути тариф на транзит газу від березня 2013 року, також від російської сторони вимагається відшкодування 12,5 млрд доларів. Російський "Газпром" своєю чергою подав позов про розірвання з "Нафтогазом" контракту на транзит. 

У "Нафтогазі" пояснили, чому "Газпром" затягує час подачею нового позову в Стокгольмі
Стокгольмський арбітраж поєднав обидва позови в одну справу.

Раніше у "Нафтогазі" розповіли, як змусять "Газпром" сплатити борги за Стокгольмський арбітраж. Компанію цікавлять акції, якими володіють росіяни. 

 

Джерело:tsn.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини

Усі новини

us1

Популярні новини

Президент Володимир Зеленський призначив Ігоря Бондаренка головою Закарпатської обласної державної адміністрації.
Бізнес та житлова нерухомість Андрія Андріїва у Відні. Кошти, які брати Андріїви заробляють на бюджеті Ужгорода нелегально вивозят...
Мешканці Закарпаття, гості, туристи, а також водії, які транзитом перетинають наш край, часто скаржаться на якість дорожнього покр...
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS