Об’єднавчий собор розпочався зі спільної літургії представників трьох гілок українського православ'я

im578x383 FilaretУ Києві 15 грудня 2018 року зранку розпочався Об’єднавчий собор Українського православ’я, у якому беруть участь церковні ієрархи, священики та миряни.

Учасники Собору представляють три православні церкви, які на цей час існують в Україні – Українську православну церкву Київського патріархату, Українську автокефальну православну церкву та Українську православну церкву, яка перебуває в єдності з Московським патріархатом.

"Перші дві церкви схвалили участь у соборі на рівні своїх Архієрейських соборів, остання (УПЦ МП) представлена окремими представниками єпископату, кліру та мирян", - наголошують у Київському патріархаті.

Перед початком Собору у храмі Малої Софії була відслужена Божественна літургія, після чого відбулась реєстрація учасників Об'єднавчого Собору.

"Собор у Києві може стати вирішальним кроком, що підсумує роки зусиль, спрямованих на створення в Україні Помісної автокефальної православної церкви", - додали в УПЦ КП.

Разом з тим, як зазначає Телеграм-канал The Newsroom, російські боти розганяють мережею "повідомлення, що на Собор приїхав цілий Вселенський патріарх Варфоломій". Дана інформація не відповідає дійсності.

Пише Espreso

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

Верховна Рада України конкретизувала процедуру зміни церковними громадами своєї юрисдикції. У закону чимало противників серед церк...
Понад половину пільгового періоду, відведеного для митного оформлення так званих «євроблях» – пройдено. До 22 лю...
Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державн...
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS