У Нацбанку пояснили пришвидшення інфляції. Інфографіка

im578x383 grivnia bank.govІнфляція в 2017 році перевищила прогнози НБУ через нестабільну ситуацію у тваринництві, зростання світових цін і зовнішнього попиту на українські продукти харчування, збільшення зарплат і швидке відновлення споживчого попиту

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Так, у 2017 році споживча інфляція склала 13,7%, перевищивши встановлену Нацбанком на кінець року ціль у  8% ± 2 відсоткових пункти.

Базова інфляція за підсумками 2017 року прискорилася до 9,5% р/р порівняно з 5,8% р/р у 2016 році. Унаслідок підвищення виробничих витрат і пожвавлення споживчого попиту, у тому числі через підвищення мінімальної заробітної плати та пенсійних виплат, суттєво подорожчали послуги, що входять до базової інфляції. Найбільш суттєво на рівень інфляції вплинуло подорожчання послуг у закладах швидкого харчування, вищої освіти та утримання прибудинкових територій.

Зростання цін на сирі продовольчі товари у 2017 році прискорилося до 23,5% р/р порівняно з попереднім роком і забезпечило основний внесок у споживчу інфляцію. Зокрема високими темпами зросли ціни на м’ясо та молоко, відновилося зростання цін на яйця.

Крім того, в 2017 році стрімко зросли ціни на овочі та фрукти після їх падіння у 2016 році.

Так, ціни на ягоди, яблука та окремі овочі борщового набору (моркву та буряк) зросли майже в 1,5 рази.

Водночас ціни на цукор упали відповідно до низьких світових цін та значної пропозиції на внутрішньому ринку, а гарний урожай зумовив падіння цін на гречану крупу.

Зростання цін і тарифів, які регулюють адміністративно, очікувано уповільнилося до 16,1% р/р. Це відбулося через відсутність значних підвищень тарифів на послуги ЖКГ на відміну від 2016 року.

Натомість у 2017 році прискорилося зростання цін на тютюнові вироби, поштові та транспортні послуги внаслідок збільшення їх собівартості.

Темпи зростання цін на паливо у 2017 році внаслідок підвищення цін на нафту та послаблення гривні до євро (акцизи на паливо встановлено в євро) були такими ж високими (20% р/р), як у 2016 році.

im 936

im 222

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

В Ужгороді під час прогулянки вулицею Панькевича місцеві жителі виявили два предмети ззовні схожі на вибухонебезпечні, які виявили...
28.02.2019 відбулась зустріч завідувача кафедри військової підготовки Ужгородського національного університету В.В.Олійника зі сту...
25.02.2019 у Закарпатському НДЕКЦ МВС України було проведено семінарське заняття для студентів 3-го курсу юридичного факультету Ка...
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS