Кір в Україні: чи можна говорити про епідемію?

20260 w 647Кількість захворювань на кір в Україні зросла у 43 рази, порівняно з 2016 роком. Цього тижня спалах хвороби зафіксували в Києві. У соцмережах сперечаються, чи варто робити вакцинацію дітям, адже й донині багато хто ставиться з недовірою до вакцин, побоюючись можливих наслідків щеплення.

Київська міська влада вже заборонила дітям, які не мають щеплень від кору, впродовж місяця відвідувати дитсадки і школи. А цирк «Кобзов» закрили після того, як у соцмережах з'явилися  дописи обурених батьків — діти почали хворіти після відвідин вистави наприкінці грудня. Виявилося, що один зі співробітників цирку хворів на кір.

Громадське вирішило розібратися, чи справді ситуація із захворюванням відрізняється від минулих років, і чи дійсно Україні загрожує епідемія кору.

Кір — це інфекційна хвороба, збудником якої є вірус. Найчастіше  хворіють діти без щеплень, які відвідують дитсадки або школи. Але й дорослі, яких не вакцинували, також можуть захворіти.

Вірус поширюється при кашлі та чханні, тісних особистих контактах. Залишається активним і живе в повітрі чи на інфікованих поверхнях протягом 2 годин. Інфікована людина може передавати вірус за 4 дні до і за 4 дні після появи в неї висипу.

Захворюваність

За даними Центру громадського здоров'я МОЗ, торік кількість хворих на кір в Україні зросла в 43 рази.

У 2016 році зафіксували 78 випадків захворювань, заразом у 2017-му — вже понад 3300.

У 2017-му захворюваність на кір реєстрували у 24 регіонах країни. Найбільша кількість випадків зафіксована в Івано-Франківській області — 1049.

Нинішню ситуацію з кором в Україні офіційно називають спалахом. За даними Центру Громадського здоров'я МОЗ України, на сьогодні показник захворюваності — 7,1 на 100 тисяч населення. Отже, відповідно до «Інструкції щодо організації епідеміологічного нагляду за кором» (Наказ МОЗ України №188 від 17.05.2005), рівень захворюваності є середнім.

Водночас голова правління ГО «Батьки за вакцинацію» Тимофій Бадіков уважає визначення «спалах» або «епідемія» грою термінів, закликаючи реагувати на стрімке поширення хвороби всіма доступними засобами:

«Не принципово, яким неприємним словом назвати те, що зараз відбувається в Україні. На мою думку, тих заходів, що проводяться на місцях, недостатньо, щоб зупинити поширення вірусу».

Вакцинація

Станом на 1 грудня 2017 року комбінованою вакциною КПК проти кору, паротиту та краснухи зробили щеплення 322 637 дітям у віці до одного року — це 87,8% від запланованої кількості.

Найнижчі показники зі щеплень у Закарпатській, Рівненській та Львівській областях.

Найвищі — на Київщині й Чернігівщині та безпосередньо в столиці.

За даними ВООЗ, Україна ввійшла до переліку країн, де рівень вакцинації від усіх дитячих інфекцій нижчий за 50%. Тоді як у Центрі громадського здоров'я МОЗ попереджають: у більшості випадків захворювання поширюють саме діти.

Натомість Тимофій Бадіков розповідає, що зі збільшенням випадків захворювань на кір, страх перед вакцинацією змінився на страх, що вакцин не вистачить: 

«Люди почали активно цікавитися наявністю в себе щеплень, піднімати медичні картки, поспішаючи захистити від кору не лише дітей, а й інших членів родини».

Попри неоднозначне ставлення до щеплень у суспільстві, за статистикою вакцинація залишається єдиним ефективним способом профілактики, адже спеціального лікування від кору дотепер не існує.

Пише Hromadske

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

Під час зустрічі сторони обговорили програму підтримки Фондом порядку денного реформ в Україні.
Верховна Рада обрала народного депутата від фракції "Слуга народу" Микиту Потураєва головою постійної української делегації в Парл...
Мешканці Закарпаття, гості, туристи, а також водії, які транзитом перетинають наш край, часто скаржаться на якість дорожнього покр...
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS