Угорщина блокує відносини України з НАТО, - віце-прем’єр

im578x383 klimpush3 kmu.gov.uaУгорщина вдалася до перешкоджання запланованим між Україною та НАТО заходам через невдоволення мовною статтею українського освітнього закону.

Про це заявила під час візиту до штаб-квартири НАТО віце-прем'єр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, передає "Європейська правда".

"Україна стурбована ультимативною поведінкою Угорщини через незадоволення мовною статтею закону про освіту. Всі наші спроби вести діалог розбиваються об неготовність угорської сторони до діалогу. Угорщина блокує ефективний розвиток речей, які були заздалегідь заплановані між Україною та НАТО", - сказала Климпуш-Цинцадзе.

За словами віце-прем’єр-міністра, для блокування відносин України з НАТО офіційний Будапешт використовує те, що в Альянсі діє принцип консенсусу під час ухвалення рішень. Климпуш-Цинцадзе також зазначила, що терміновий візит до штаб-квартири НАТО міністра освіти та науки України Лілії Гриневич був викликаний саме цією проблемою.

Проте, за словами віце-прем’єра, українська сторона має підтримку з боку секретаріату НАТО. Так, із усіх членів Альянсу, що висловлювали стурбованість мовною статтею освітнього закону, наразі лише Угорщина обрала шлях блокування - решта розпочали діалог. Тому Україна розраховує, що інші країни-члени зможуть вплинути на Угорщину.

"У штаб-квартирі це сприймають як неприйнятну поведінку, Альянс зацікавлений у тому, щоби це питання було вирішене. В НАТО є досвід вирішення складних внутрішніх конфліктів між державами-членами НАТО. Тому я сподіваюся, що буде достатньо бажання і волі країн-членів НАТО, які можуть розмовляти з Угорщиною з позиції резону", - підсумувала Климпуш-Цинцадзе.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

18 березня, Преосвященніший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Української Автокефал...
16 березня 2018 року, передчасно відійшов у вічність Високопреосвященнійший Іларій (Шишковський), архієпископ Макаріївський, вікар...
17 березня, Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Української Автокефа...
Усі новини...

Останні коментарі

Sape plugin info: Не заполнено поле - sape user в параметрах плагина.

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS