БОРГИ КОЛОМОЙСЬКОГО СТЯГНУТЬ З ДЕРЖАВНОГО "ПРИВАТБАНКУ" – ЗМІ

112324012020Фактично тепер НБУ, за рішенням суду, зобов'язаний стягнути борги Коломойського по рефінансуванню з рахунків уже державного "ПриватБанку".

Нацбанк України позбавили можливості забирати борги за кредити рефінансування через стягнення заставного майна.

Як стало відомо "НВ Бізнес", сьогодні, 22 січня, Верховний Суд України відхилив касаційну скаргу Національного банку України (НБУ) про скасування рішень судів першої інстанції у справі про стягнення предмета іпотеки (1 земельну ділянку в Одеській області) з ТОВ "Гаджибей", пов’язаної з колишнім власником "ПриватБанку" Ігорем Коломойським. Про це "НВ Бізнес" повідомило обізнане джерело в юридичних колах і цю інформацію також підтвердили в НБУ.

"Ця компанія виступає заставодавцем за кредитом рефінансування на суму 20,9 млн грн, який НБУ видав "ПриватБанку", коли власником банку ще були Коломойський і Геннадій Боголюбов, тобто до націоналізації в грудні 2016 році", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що у справі "Гаджибей" 26 жовтня 2018 року Госпсуд Одеської області (22 жовтня 2019 року Північно-західний апеляційний суд залишив його без змін) вирішив, що між НБУ і цією компанією був "особливий" порядок стягнення майна для погашення відповідного боргу. У рішенні суду йдеться, що НБУ тільки в разі неможливості списання коштів з банківських рахунків АТ КБ "ПриватБанк", може стягнути заставне майно з "Гаджибей".

"Фактично Одеський суд обмежив НБУ в можливостях стягнення боргів по кредитах рефінансування, скасувавши можливість повертати борги шляхом стягнення заставного майна. Це суперечить статті 73 закону "Про Національний банк України", – додають у повідомленні.

Своєю чергою, в НБУ не згодні з рішенням Верховного Суду, вважаючи, що воно суперечить законодавству.

"Ми не погоджуємося з рішенням Верховного Суду та переконані, що воно суперечить нормам чинного законодавства. Таке рішення створює ризик, коли ексвласники "ПриватБанку" зможуть уникнути відповідальності за невиконання взятих на себе зобов’язань. Крім того, така позиція, коли суд своїм рішенням обмежує право кредитора на обрання будь-якого з передбачених законом способу задоволення кредиторських вимог, створює правову невизначеність та порушує права не тільки Національного банку, а й інших кредиторів, які намагаються стягнути заборгованість у передбачений законом спосіб", – наголосив начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту Національного банку Віктор Григорчук.

Видання нагадує, що 18 грудня 2016 уряд за пропозицією НБУ і акціонерів "ПриватБанку", найбільшими з яких на той момент були Коломойський і Геннадій Боголюбов, прийняв рішення про націоналізацію банку через його неплатоспроможність. Держава отримала 100% в його капіталі, "ПриватБанк" докапіталізували на суму 116,8 млрд грн, а в червні 2017 року уряд вирішив внести в капітал банку ще 38,5 млрд грн на підставі аналізу НБУ і незалежного аудитора – EY.

"Фактично тепер НБУ зобов’язаний стягнути борги Коломойського по рефінансуванню з рахунків вже державного "ПриватБанку". А це близько 8 млрд грн, з огляду на всю суму боргу за цими кредитами рефінансування, де особистим поручителем виступає Коломойський. І, відповідно, відмова в задоволенні всіх позовів НБУ до майнових поручителів "ПриватБанку" і його колишнього власника", – пояснює видання.

Джерело: www.5.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини

us1

Популярні новини

20 лютого 2020 року, у День Героїв Небесної Сотні, в м. Ужгороді відбулися громадські заходи з ушанування Героїв Революції Гідност...
18 лютого виповнюється п’ять років з дня виходу українських військ із району міста Дебальцеве на півночі Донецької області.
Президент України Володимир Зеленський назвав наступ російських військ на ділянці розведення сил “цинічною провокацією&rdquo...
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS