Сьогодні 30-ті роковини з дня смерті Василя Стуса

naklejka trizub

Український поет помер у таборі для політв'язнів з неофіційною назвою "Пермь-36", де відбував покарання за сфабрикованими радянською владою злочинами.

4 вересня 1985 року помер видатний український поет Василь Стус.

Загибель Стуса відбулася на території ВС-389/36 у селищі Кучино нинішньої Пермської області Росії у ніч на 4 вересня 1985 року. Був похований також у Росії, проте у 1989 році Стуса перепоховали на Байковому кладовищі у Києві.

Поет загинув під час другого ув’язнення. Вперше його засудили у 1972 році за «антирадянську діяльність», удруге – у 1980.

На другому процесі адвокатом Стуса призначили Віктора Медведчука, незважаючи на заяви Стуса про бажання відмовитися від його послуг.

З 1995 року на території колишньої колонії "Пермь-36", де загинув Стус, існував Музей політичних репресій у Радянському Союзі. Однак у 2014 році стало відомо, що влада Росії припинила фінансування закладу, а музей з березня того року закритий для відвідувачів.

Віктор Медведчук, призначений КДБ адвокатом Стуса, після розпаду СРСР був народним депутатом України, працював головою Адміністрації президента Леоніда Кучми. Нині він відповідає за звільнення українських військовополонених у "ДНР/ЛНР".

Також нагадаємо, Стус провів дитинство у Донецьку.

Джерело: "Тиждень"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

Початок весни – золота пора для квіткових браконьєрів. Близько 20 мільйонів пролісків знищують щороку в Україні саме на по...
За інформацією про стрілянину поблизу одного з торгівельних приміщень на проспекті Свободи в Ужгороді правоохоронці проводять пере...
26 лютoгo, o 20:50 в oперативнo-рятувальну службу Закарпаття надiйшла iнфoрмацiя, щo в райoнi гoри Гoверла Рахiвськoгo райoну пiд...
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS