"Ідея онуків Кагановича!" Томенко попередив про закриття тисяч шкіл в Україні

124709112019Збільшення витрат на освіту, закладене в бюджеті на 2020 рік, припускає скорочення кількості шкіл в Україні.

"Міністерство освіти і уряд не кажуть головного – звідки вони братимуть ці гроші? Вони братимуть ці гроші за рахунок скорочення системи освіти", – попередив в ефірі ObozTV лідер партії Громадський рух "Рідна країна" Микола Томенко. За його підрахунками, "оптимізація" може торкнутися 5-10 тисяч шкіл.

Томенко назвав такий підхід "ідеєю онуків Кагановича про знищення українського села".

"У програмі діяльності уряду передбачено, що уряд все робитиме задля того, щоб в класі було щонайменше 15 дітей. Від 15 до 30-ти", – зазначив він.

За його словами, зараз мінімальна наповнюваність класу становить 5 учнів.

"Попередня влада за п'ять років скоротила 2100 шкіл – що дуже багато. Але мої підрахунки показують, що якщо буде перехід на 15 дітей у класі, то буде скорочено від 5 до 10 тисяч шкіл", – наголосив політик.

Томенко звернув увагу, що в сільських районах (і навіть в деяких райцентрах) в перший клас зазвичай іде менше 15 дітей: "І я не розумію логіки: чому 14 дітей – погано, а 15 – краще?"

Він запропонував владі більш конструктивний підхід: хоча би поцікавитися думкою батьків і місцевої громади.

"Якщо вони вважають, що там нормальні вчителі і нормальна система, але при цьому 7 чи 8 дітей в класі, то я не бачу необхідності закривати школу", – пояснив колишній нардеп.

Як писав OBOZREVATEL, раніше міністр освіти Анна Новосад запропонувала закрити малокомплектні школи і за рахунок цього підняти зарплати вчителям. Коли прем'єр-міністр Олексій Гончарук представляв у Верховній Раді доопрацьований проект бюджету на наступний рік, він також заявив про намір "оптимізувати" мережу шкіл в Україні.

Джерело: www.obozrevatel.com

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини

Усі новини

us1

Популярні новини


Warning: filesize() [function.filesize]: stat failed for http://i1.ytimg.com/vi/QyqH8Vh5T6U/hqdefault.jpg in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/img/phpthumb.class.php on line 3375
Юрій Покиньборода. Стаття 13. Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах територ...
Найближче оточення президента України Володимира Зеленського працює на країну-агресора.
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS