Україна має відновити контроль над кордоном на Донбасі, – заява ЄС

173612102019Усі іноземні збройні формування, військова техніка та найманці повинні залишити територію України.

Відновлення Україною повного контролю над державним кордоном на Донбасі є необхідним для виконання Мінських угод.
Про це йдеться у заяві Європейського Союзу, виголошеній під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні, повідомляє Укрінформ.
«Ми ще раз наголошуємо на нашій позиції, що повний контроль Україною над державним контролем має дуже важливе значення для виконання Мінських домовленостей», – заявили в Євросоюзі.
В ЄС також наголосили, що усі іноземні збройні формування, військова техніка та найманці повинні залишити територію України.
Стосовно місцевих виборів на території ОРДЛО, то для їх проведення за українським законодавством мають бути створені усі необхідні умови, передусім у безпековій сфері. 
«Належні безпекові умови є необхідними для проведення, відповідно до законодавства України, місцевих виборів в окремих районах Донбасу, під наглядом БДІПЛ та згідно зі стандартами ОБСЄ. Ми будемо уважно стежити за розвитком ситуації та закликаємо Росію та підтримувані нею збройні формування до конструктивного підходу в цьому плані», – йдеться у заяві Євросоюзу.
Нагадаємо, екзаступник помічника міністра оборони США, а нині старший директор Центру дипломатії та глобальної взаємодії Майкл Карпентер застеріг, що «формула Штайнмаєра», яку Європа хоче нав’язати Україні, зосереджується на скасуванні відповідальності РФ за війну й примусі Києва вести справи зі ставлениками Кремля на Донбасі.
Сьогодні, 12 жовтня, спеціальна моніторингова місія ОБСЄ констатувала зменшення кількості порушень режиму припинення вогню у Донецькій області.
Як повідомлялося, націоналісти, які протестують у Золотому проти відведення військ, розказали про настрої місцевого населення. 

Джерело: glavcom.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Василь Бедьо ухвалив рішення про стягнення з Ужгородської міської ради 301 тис. грн. на ко...
В Україні довідковий курс долара 15 жовтня становитиме 24,53 грн/$. Таким, чином, за довгі вихідні валюта збільшиться в ціні прибл...
Не минуло й року, як українська православна церква отримала Синодальний Патріарший Томос про автокефалію і стала однією з 15 поміс...
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS