Спрощену систему кардинально не змінюватимуть, а лише "відшліфують"

113106092019У провладній більшості народних депутатів вирішили не чіпати цього року спрощену систему оподаткування. Уточнять лише декілька норм ПКУ, які стосуються платників єдиного податку (далі - ЄП). Це слідує із законопроекту № 1210, внесеного Головою податкового комітету Ради.

Про які уточнення та неузгодження в тексті ПКУ йде мова - давайте подивимось.

1. Якщо нормативна грошова оцінка земельної ділянки не проведена, базою оподаткування для платників ЄП 4 групи для сільгосптоваровиробників є нормативна грошова оцінка одиниці площі ріллі в АР Крим або в області.

2. При зміні податкової адреси, місця госпдіяльності платники ЄП 3 групи подають заяву не пізніше останнього дня кварталу, у якому відбулись такі зміни. У разі зміни ставки ЄП заяву платник ЄП 3 групи подаватиме не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому будуть застосовувати таку ставку.

3. Платник ЄП третьої групи, який обрав ставку ЄП в розмірі 5%, у разі її добровільної зміни подаватиме заяву про зміни ставки ЄП не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку календарного місяця, в якому буде застосовуватися нова ставка та реєстрації такого платника ЄП платником ПДВ.

4. Податковим (звітним) періодом для платників ЄП третьої групи є календарний квартал (крім податкового періоду для податкової звітності з ПДВ, де передбачать лише місячний звітний період).

5. Платник ЄП-юрособа, якого визнають контролюючою особою над контрольованими іноземними компаніями відповідно до ст.392 ПКУ, нараховуватиме та сплачуватиме податок на прибуток підприємств.

6. За бажанням зареєстрований платник ЄП зможе безоплатно та безумовно у контролюючому органі за місцем податкової адреси отримати (у тому числі в електронному вигляді) витяг з реєстру платників ЄП.

7. Платник ЄП виконує функції податкового агента у разі нарахування (виплати, надання) оподатковуваних ПДФО доходів на користь фізособи, яка перебуває з ним у трудових або цивільно-правових відносинах. Стосуватиметься це і ФОП на ЄП 4 групи.

Джерело: законопроект № 1210 від 30.08.2019 р. "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві"

Джерело: buh.ligazakon.net

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

7 квітня 2020 року, у свято Благовіщення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Вічнодіви Марії в кафедральному храмі апостола укр...
Режим надзвичайної ситуації введений до 24 квітня, - Кабмін.
Є легенда, як хтось із радянських слідчих спересердя запитав Чорновола: "Ну добре, от уявімо, є ваша незалежна Україна. І ким ви т...
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS