28 років незалежності: в українців зріс оптимізм, але послабився потяг до НАТО. СОЦІОЛОГІЯ

171623082019Якби референдум щодо проголошення незалежності відбувся в серпні 2019 року, абсолютна більшість громадян України – учасників референдуму – 89% – підтримали б незалежність.

Як передає “Новинарня“, такими є результати соціологічного опитування, проведеного в серпні Фондом “Демократичні ініціативи” та Київським міжнародним інститутом соціології.

“Такий високий показник спостерігався лише в опитуванні 1991 року, проведеному напередодні референдуму”, – зазначають соціологи ФДІ.

Абсолютна більшість громадян – 68% – сприймають День Незалежності України як державне свято.

Для 23% – це просто вихідний день, і лише 4% українців вважають цей день “історичною помилкою”.

День Незалежності як державне свято найбільше сприймають у Центральному (77%) та Західному (75%) регіонах, дещо менше – на Півдні (58%) та Сході (60%).

Трохи більше половини громадян – 53% – дали правильну відповідь: святкування Дня Незалежності 24 серпня пов’язано з ухваленням Верховною Радою Акта проголошення незалежності України.
Решта пов’язує цю дату або з референдумом про незалежність (22%), або з ухваленням Верховною Радою Декларації про державний суверенітет України (11%), а 14,5% не змогли дати певної відповіді.

У ставленні до років незалежності – чого за ці роки було більше, позитивного чи негативного – думки поділилися: 26% українців вважають, що більше було позитивного,23% – негативного, а більшість – 46% – схиляється до думки, що було порівну й позитивного, й негативного.

Водночас порівняно з 2011 роком ці оцінки істотно позитивніші: тоді 31% опитаних відповіли, що більше було негативного і лише 13,5% відповіли, що більше було позитивного.

Зростання оптимістичних настроїв

Вагома особливість соціально-політичної ситуації в України на 28-му році незалежності – суттєве зростання оптимістичних настроїв та віри у краще майбутнє.

У серпні 2019 року вперше за роки замірів (з 2004 року) половина громадян вирішила, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі. Протилежної думки дотримуються 23%, ще 26% – не визначилися.

Позитивна оцінка розвитку подій в Україні переважає в усіх регіонах та вікових групах, а найбільш оптимістичні оцінки – в Західному регіоні (63%) та в групі молоді віком до 30 років (71%).

Для порівняння: у грудні 2018 року лише 18% визначали розвиток подій як правильний, а 70% – як неправильний.

“Відносно позитивні оцінки були зазвичай після президентських виборів: у червні 2005 року (43% громадян оцінювали розвиток подій як правильний і 31% – як неправильний) та у квітні 2010 року (відповідно, 35% і 34%)”, – зазначають соціологи-аналітики.

Джерело: novynarnia.com

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

Президент США Дональд Трамп розгляне можливість оприлюднення стенограми телефонної розмови від 25 липня, якої, за повідомленнями З...
На зустрічі фракції "СН" навіть хтось вигукнув у бік президії "перестаньте робити з нас стадо баранів", – цитує УП слова маж...
Довгоочікувана зустріч президентів України і США Володимира Зеленського та Дональда Трампа відбудеться 25 вересня в Нью-Йорку в ра...
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS