РЕФЕРЕНДУМ ЩОДО СТАТУСУ РОСІЙСЬКОЇ МОВИ: КОМАНДА ЗЕЛЕНСЬКОГО ЗРОБИЛА ГУЧНУ ЗАЯВУ

razumkovГлава політичної партії "Слуга народу" Дмитро Разумков виступає за збереження української мови як єдиної державної, але допускає проведення референдуму з цього питання.

Про це Разумков повідомив в інтерв'ю інтернет-виданню LB.ua.

Нагадаємо, раніше глава Офісу Президента Андрій Богдан заявив, що дозволив би офіційний статус російської мови Донецькій і Луганській областям, якби ці території були підконтрольні Україні. Він пропонує винести дане питання на референдум.

"Позиція партії збігається з позицією Зеленського: Єдиною державною мовою в нашій країні є українська мова. Якщо ми говоримо про референдуми, то потрібно прийняти пакет законів в народовладдя - розширення норм прямої демократії. З приводу мови - це окрема історія, її треба буде обговорювати" - сказав Разумков.

Він зазначив, що потрібно ще обговорити, чи можна російську мову виносити на референдуми і в якому форматі можна обговорювати.

"Якщо ж ми з вами говоримо про мови, то частково позиція Богдана корелюється з пунктами Мінськ домовленостей. Якщо ми говоримо про Конституцію, то там теж записано в свободі всіх мов, в тому числі і російського", - пояснив глава партії.

Разумков також виступив проти обговорення питання мови перед виборами, так як це розколює суспільство.

"Я вам сказав свою позицію - Єдиною державною мовою є українська. Будь-який інший позиції немає. Неможливо провести референдум з приводу мови, коли у нас немає навіть законодавчої бази. Я вважаю, що мовні питання в рамках виборчої кампанії взагалі піднімати не варто, оскільки вони завжди розколюють суспільство ", - підкреслив політик.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

6 грудня 2019 року, Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Пра...
Як Верховний Суд вирішує питання відліку строку на апеляційне оскарження.
5 грудня відзначається Міжнародний день волонтерів – людей, які добровільно займаються безкорисною суспільно важливою діяльн...
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS