Кремль не збирається виконувати вимоги Морського трибуналу щодо моряків

250620192356Сьогодні закінчується термін, коли Москва повинна була виконати вимогу Міжнародного суду

Росія відмовляється виконати вимогу Міжнародного трибуналу з морського права, який зобов'язав Москву звільнити незаконно утримуваних українських моряків. Про це заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

"Цей випадок не є підсудним для цієї судової інстанції. У цьому полягає позиція РФ, ви це знаєте", - заявив він.

На уточнююче запитання журналістів, чи проігнорує Москва вимоги трибуналу, він відповів: "Звичайно. Повноваження суду просто не поширюються на цю ситуацію".

Водночас, відповідаючи на наступне питання журналістів, Пєсков заявив, що США не виставляли Росії умови щодо звільнення моряків заради зустрічі на саміті G20 в Японії президента РФ Володимира Путіна з американським лідером Дональдом Трампом.

Нагадаємо, що торік на саміті "Великої двадцятки" в Аргентині Трамп в останній момент відмовився від зустрічі з Путіним саме через захоплення українських моряків і кораблів у Керченській протоці.

Зазначимо, сьогодні, 25 червня, закінчується термін виконання вимоги Міжнародного трибуналу з морського права щодо моряків. 25 травняМіжнародний трибунал виніс рішення за позовом України і зобов'язав РФ звільнити 24 моряки і три плавзасоби, а відзвітувати російська сторона про це повинна була до сьогоднішнього дня.

У свою чергу представник України в судовому процесі, заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль зазначила, що Росія може звільнити українських моряків без згадки про рішення Трибуналу ООН. За її словами, Москва це може піднести як "поблажливість" від Путіна.

 

Джерело: ukr.segodnya.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

Закарпатське обласне товариство борців за незалежність України в ХХ столітті вітає українського достойника і борця за національн...
19 березня 2019 року, в ході всеукраїнської науково-практичної конференції приуроченої до 80-річчя проголошення державної незалежн...
19 березня 2019 року, в ході всеукраїнської науково-практичної конференції приуроченої до 80-річчя проголошення державної незалежн...
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS