НААУ звернеться до Нацполіції з приводу належного розслідування побиття адвоката Несвітайла

2019 06 13 rau 5d020a28a5b4eРада адвокатів України вирішила уповноважити Голову Ради адвокатів України Лідію Ізовітову звернутися до Міністра внутрішніх справ України, керівника Національної поліції України, Генеральної прокуратури, Державного бюро розслідування з вимогою про забезпечення неупередженого та швидкого проведення усього комплексу процесуальних та слідчих дій  для встановлення усіх причетних до вчинення кримінального правопорушення стосовно  адвоката Олексія Несвітайла та притягнення їх до відповідальності, а також встановлення та притягнення до відповідальності винних співробітників правоохоронних органів, які винні у неналежному здійсненні покладених на них обов’язків в частині розслідування кримінальних правопорушень вчинених стосовно  адвоката.

Рішення прийнято в ході електронного засідання РАУ 13 червня.

Рада адвокатів України вважає неприпустимим порушення права будь-якого адвоката на безперешкодну професійну діяльність, а застосування фізичного насильства до захисника під час надання ним правової допомоги – кричущим випадком свавілля, яке вимагає ретельного розслідування правоохоронними органами та притягнення усіх причетних до передбаченої законодавством відповідальності.

«Оскільки розслідування злочинів проти адвокатів, як свідчать офіційні статистичні дані, не демонструють високої результативності, а винні у злочинах проти адвокатів здебільшого або не встановлюються або уникають адекватної відповідальності, право адвокатів на вияв професійної солідарності з постраждалими колегами є безумовним. Формами вияву такої солідарності можуть бути публічні заяви та звернення, акції протесту, виступи в засобах масової інформації, інші форми привернення уваги громадськості до долі колег та проблеми фізичної безпеки та незалежності діяльності захисників. При цьому, адвокати зобов’язані виконувати вимоги закону та правил адвокатської етики та не допускати образливих та принижуючих звання адвоката висловів та дій», - ідеться у рішенні РАУ.

Відтак, обрана Радою адвокатів Київської області форма солідарного протесту на захист адвоката Несвітайла Олексія Миколайовича залишить беззахисними тисячі громадян України. У такому разі репутаційні втрати, зниження довіри до адвокатів, завдана громадянам матеріальна та моральна шкода є непрогнозованими за своїми масштабами. Спроба шляхом регіонального страйку протидіяти свавіллю та безкарності стосовно адвоката може породити ще більше свавілля та безкарності – стосовно тисяч громадян, адже у період регіонального страйку адвокатів їхні конституційні права і свободи не матимуть гарантованого Конституцією правового захисту.  Тим більше, рішення про страйк може призвести до позбавлення адвоката Олексія Несвітайла права на захист.

Органами адвокатського самоврядування, а також постійно діючим органом при Національній асоціації адвокатів України - Комітетом захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності вчиняються дії, спрямовані на захист професійних прав адвокатів, а також забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності.

Захист прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності є безумовним пріоритетом діяльності Ради адвокатів України, а сприяння забезпеченню гарантій адвокатської діяльності, захисту професійних і соціальних прав адвокатів безпосередньо покладено на Раду адвокатів України Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Кожен випадок таких порушень, як і системні загрози незалежності адвокатури, перебувають у постійному фокусі уваги Ради адвокатів України.

 

Джерело:unba.org.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

14 жовтня Україна відзначає Покрову Пресвятої Богородиці – як релігійне і національне свято.
Чиновницький апарат надто роздутий, а ціла армія держслужбовців приходить на роботу просто, щоб попити каву та поставити автограф...
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Василь Бедьо ухвалив рішення про стягнення з Ужгородської міської ради 301 тис. грн. на ко...
Усі новини...

Останні коментарі

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS