Президент Угорщини Янош Адер, при зустрічі із новообраним українським президентом, черговий раз поширив антиукраїнський наклеп, щодо нібито порушення прав угорської меншини на Закарпатті

8765678720 травня 2019 року, після інавгурації в м. Києві, відбулась коротка зустріч новообраного президента Володимира Зеленського із президентом Угорщини Яношем Адером.

В ході зустрічі угорський президент Янош Адер черговий раз безпідставно і неправдиво заявив про те, що нібито права угорської громади в Україні (найперше на Закарпатті) порушуються та є іще більш обмежені, ніж у часи тоталітарного комуністичного Радянського Союзу, "що є неприпустимим за демократії".

За словами Яноша Адера він запропонував створення спільного комітету, який стане своєрідним форумом для обговорення всіх суперечливих питань між Угорщиною та Україною. І Володимир Зеленський цю ідею підтримав та зазначив, що він відкритий до обговорення та вирішення питань, пов'язаних із закарпатськими угорцями, зокрема і щодо питання подвійного громадянства та законів про освіту та мову в Україні.

У свою чергу угорський президент Янош Адер також заявив: «Ми зацікавлені в тому, щоб підтримувати стабільні і мирні відносини з Україною - нашим найбільшим сусідом, як і з іншими нашими сусідами, - зазначив Адер. - Ми відкриті до цього. Водночас я також дав зрозуміти, що угорська громада Закарпаття не вимагає більшого, ніж виконання Україною своїх зобов'язань, зокрема щодо Конституції та міжнародних договорів», але не зміг пояснити в чому саме він вбачає порушення конституційних та міжнародних прав громадян України, які є етнічними угорцями за народженням. При цьому високому угорському гостю, з українського боку, ніхто не заперечив щодо його безпідставних і неправдивих випадів стосовно ситуації з правами людини в Україні, зокрема і по відношенню щодо забезпечення прав угорської національної меншини на Закарпатті.

Янош Адер запросив Володимира Зеленського відвідати Угорщину з метою обговорення спірних та інших питань, зокрема, таких як оновлення КПП на кордонах, охорона навколишнього середовища прикордонних територій та інших.

Нагадаємо, що після початку військової агресії путінської Російської Федерації проти України в 2014 році, на сторону московського агресора в проведенні антиукраїнської політики і пропаганди поетапно стала і сьогоднішня політична влада Угорщини (президент Янош Адер, прем’єр-міністр – Віктор Орбан). Провідниками антиукраїнської пропаганди і мадярського сепаратизму на Закарпатті, в інтересах політичних Будапешту та Москви, вже тривалий час виступають, зокрема, громадяни України (можливо і не тільки України), депутати різних рівнів і одночасно активісти угорських громадсько-політичних організацій (Товариства угорської культури Закарпаття, Демократичної партії угорців України, політичної партії угорців України «КИМКС» та інших) Василь/Ласло Брензовч, Йосип Борто, Ілдико Орос, Василь/Ласло Зубанич та інші.

 

Аналітичний центр «СЗ».

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини


Warning: filesize() [function.filesize]: stat failed for http://i1.ytimg.com/vi/iframe<span/hqdefault.jpg in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/img/phpthumb.class.php on line 3375
Паралізовані закупівлі життєво важливих ліків і призначення голови Національної служби здоров'я України; епопея з костюмами для ме...
Мешканці Закарпаття, гості, туристи, а також водії, які транзитом перетинають наш край, часто скаржаться на якість дорожнього покр...
Якісні освітні послуги — для кожного — гасло інклюзивно-ресурсного центру, що вже понад рік діє в Ужгороді.
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS